Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Folklorní tance 2016

Již podvanácté se ve dnech 18. – 20. 11. 2016 v Přibyslavi na Vysočině konalo národní finále Pionýrského Sedmikvítku. Celkem se ho zúčastnilo 312 účastníků z pěti krajů, kteří předvedli devatenáct soutěžních a dvě nesoutěžní vystoupení. Zahájení republikového finále proběhlo v divadelním sále ZŠ Přibyslav netradičně komponovaným pořadem Z muzikálu do muzikálu.

V porotě zasedali tři odborníci na folklorní tanec. Předsedkyní poroty byla Mgr. Zuzana Kmoníčková, členy poroty byli Ing, Bohuslav Voda, Josef Dospěl. Po skončení soutěže se vedoucí souboru zúčastnili rozborového semináře spolu s členy poroty. Přínosná nebyla pouze hodnocení vystoupení, ale také výměna zkušeností mezi českými soubory. Bylo zde konstatováno, že Pionýr je jediný spolek v České republice, který v oblasti folkloru pořádá otevřenou soutěžní akci.

Účastnici nejen tancovali a zpívali, zúčastnili se i dalších kulturně-historických aktivit, které probíhaly v Přibyslavi, Polné a Havlíčkově Brodě. Mimo jiné navštívili Centrum hasičského hnutí v Přibyslavi.

Již tradičně navštívili tuto akci i maďarští hosté, kteří tentokrát přijeli ze Szekszárdu a Madarasi. Soubor ze Szekszárdu zatančil své tradiční tance. Nově se představil hudební soubor Madarasi Wagabund Zenekar. Na společném jednání vedoucích delegací a organizátorů byla uzavřena dohoda o spolupráci a výměnách souborů v roce 2017.

Výsledky republikového finále 2016:

I. kategorie
1. místo Kamýček
2. místo Líšňáček
II. kategorie 1. místo Okřešánek
2. místo Rouchováček, Dřeváček
Bez pořadí: Vysočánek, Dřeváček, Pantlék
III. kategorie
1. místo Okřešánek
2. místo Kalamajka
3. místo Líšňáček
IV. kategorie