Podle respondentů v projektu Umačkáni dětmi musí být dobrovolník pracující s dětmi především hodný, trpělivý a přátelský.

Propozice republikového finále 2019/2020

Propozice republikového finále – Pionýrský Sedmikvítek – Výtvarná činnost – 2019/2020

1. Vyhlašovatelem soutěže je Pionýr, z. s.

Organizátorem a pořadatelem Pionýr, z. s. – Pionýrská skupina dr. Mirko Očadlíka
    ve spolupráci se SVČ, p. o. Sokolská 70, Holešov.

Termín konání: sobota 28. března 2020

Místo konání soutěže: společenský sál SVČ Holešov – Sokolská 70, Holešov

Uzávěrka závazných přihlášek a zaslání prací: 29. února 2020

Kontaktní adresa: SVČ, p. o., Sokolská 70, Holešov – Sigmundová Martina (tel.: 602 646 592, e-mail: vsetuly-sigmundova@seznam.cz)

2. Jednotné téma tohoto ročníku: Pionýrská chemie (tabulka pionýrských prvků je k dispozici na webu sedmikvitek.pionyr.cz) vyberte si z více jak stovky pojmů, přimíchejte fantazii a soutěžní práce je na světě.Práce neodpovídající danému tématu budou ze soutěže vyřazeny

3. Kategorie:

A        děti nar. 2013 a mladší

B        děti nar. 2011 – 2012

C        děti nar. 2008 – 2010

D        děti nar. 2004 – 2007

E        mládež nar. 2001 – 2003

F        mládež nar. 1999 – 2000

4. Vysílající organizace:

U prací se uvádí vysílající organizace – spolek, ZŠ, MŠ,… U soutěžících pionýrů se uvádí název PS, popř. i oddílu.

5. Podmínkou zařazení do soutěže je řádně vyplněná přihláška DLE VZORU, zaslaná nebo předaná pořadateli ve stanoveném termínu – tj. do 29. 2. 2020. V případě postupu z krajského kola předává dál vybrané práce s přihláškami přímo pořadatel krajského kola.

Upozornění: Do soutěže budou zařazeny pouze práce řádně označené dle následujících kritérií.

Označení prací:

Práce prosím označte na viditelném místě jmenovkou velikosti 4×4 cm

• u výkresů na přední straně – pravý dolní roh,
    • u plastických prací a keramiky připevnit jmenovku s popisem tak, aby byla viditelná při vystavení práce na vernisáži (ne na spodní stranu).

Na jmenovku je nutno uvést:

• Jméno a příjmení soutěžícího
    • Soutěžní kategorii (A–F)
    • Vysílající organizaci + zasílající organizaci, na kterou se díla budou vracet, pokud je její adresa odlišná od vysílající. (Vysílající je např. název pionýrské skupiny –zasílající je odesilatel balíku, např. krajská organizace.)
    • Název díla – není podmínkou.
  6. Forma účasti:

1. zasilatelská
    2. účast na slavnostním vyhlášení s bohatým programem přímo v Holešově

7. Účastnický poplatek:

1. Forma účasti: zasilatelská

Za každou zásilku prací (1 balík – počet prací nerozhoduje) 150 Kč.

Poplatek zahrnuje i náklady na zpětné navrácení prací s vyhodnocením zasilatelské organizaci. Poplatek se zasílá na účet Pionýrské skupiny dr. Mirko Očadlíka – ČÚ 1481411349/0800, do poznámky uveďte název vysílající organizace..

1. Forma účasti: přímá účast na programu v Holešově

Podrobnosti o účastnickém poplatku na vyžádání u organizátora republikového finále.

8. Porota je složena z výtvarníků regionu Holešovska a 1 zástupce SVČ Holešov. Porotci hodnotí individuálně a jejich výsledky jsou následně sečteny. Vyhodnocené práce budou oceněny diplomem, drobnou věcnou cenou – Galavečer, 28. 3. 2020. Vrácení soutěžních prací garantujeme do 31. 5. 2020.
  9. Časový harmonogram a program:

Pátek

Od 17.00 možný příjezd účastníků a ubytování, prohlídka SVČ, individuální program v klubovnách.

Sobota

Dopoledne proběhnou výtvarné dílny (bude upřesněno), v odpoledních hodinách se bude konat slavnostní vyhlášení. Nabídku i ceny jednotlivých dílen upřesníme nejpozději 10 dnů před akcí.

Tipy na samostatné výlety

V okolí Holešova možno navštívit: ZOO a zámek Lešná, Kroměříž – zámek v památkách UNESCO, Svatý Hostýn, Rusava, Rymice, Zlín – zábavní centrum Galaxie, hrad Lukov aj.

V případě zájmu SVČ Holešov (TYMY) zajistí i nocleh, popř. stravu do neděle (nocleh 50 Kč/osoba). Bližší informace na vyžádání. Více naleznete na www.tymycentrum.cz.

10. V rámci akce Pionýrský Sedmikvítek 2020, která je pořádána výše jmenovanými organizacemi, budou práce i s popisky vystavovány a zpřístupněny veřejnosti v Ateliéru sklep SVČ TYMY, na doprovodných akcích (dílny, galavečer) budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Pořádající organizace nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Formuláře pro poskytnutí souhlasů

Propozice a soutěžní řád ke stažení zde