Víte, že?

Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Výpravy za poznáním – je snadné se zapojit

Cyklus nabídkových výchovných programů Výpravy za poznáním je tu i pro tvůj oddíl. Spousta námětů na aktivity je na dosah ruky, stačí si vybrat.

Z jakých programů můžeš volit

Možnosti zapojení

Můžeš vybírat ze čtyř úrovní zapojení v návaznosti na poskytnuté metodické podklady a materiál. Tyto úrovně se liší také zpětnou vazbou, která se od tebe očekává. Jedině díky ní se mohou programy stále rozvíjet a sloužit jako živý inspiromat pro vedoucí pionýrských oddílů.

 • 1. úroveň: Trochu to zkouknem
  • Stáhni si materiál z webových stránek a vyzkoušejte práci s jednotlivými programy. I v tomto případě budeme rádi, pokud nám zpětnou vazbu sami poskytnete.
 • 2. úroveň: Přicházíme tomu na chuť
  • Obdržíš metodiku pro vedoucí v knižní podobě pro vybraný výchovný program. Domluvíme se na základní zpětné vazbě – shrnutí dojmů, zkušeností a pocitů z práce s náměty 1 x ročně.
 • 3. úroveň: Začínáme v tom lítat
  • Vybavení oddílu kompletem: metodika + pracovní materiál dle počtu dětí (např. samolepky, plakát, pracovní listy). Domluvíme se na zpětné vazbě – 1 x ročně návrh nového metodického listu, fotografie z činnosti.
 • 4. úroveň: Jedem v tom naplno
  • Vybavení oddílu výše uvedeným kompletem + doplňkové vybavení pro činnost s dětmi. Domluvíme se na zpětné vazbě – 1 x ročně návrh nového metodického listu a 1 x ročně příklad dobré praxe, na konci roku pak shrnutí dojmů, zkušeností a pocitů z práce s náměty, fotografie z činnosti.

Jak se zapojit

Je to jednoduché – v první variantě stačí jen stáhnout si z internetu, co se ti hodí. Vybrat si můžeš buď zabalené sady na Úložišti, nebo vyhledávat jednotlivé aktivity na Inspiruj se. V ostatních pak napiš na e-mail noveprogramy@pionyr.cz a sděl, o který program máš zájem, na jakou úroveň zapojení se cítíš, kolik dětí se bude účastnit aktivit. Když bude vše dohodnuto, už jen vyčkáš na podklady a můžeš se s dětmi vydat na výpravy za poznáním. Dohoda o zapojení do práce s výchovnými programy se sepisuje na dva roky. Po tuto dobu získáváš možnost čerpat za zvýhodněných podmínek materiál z regálu Pro zapojené do výchovných programů na E-mošce.

Zapojte se s oddílem, má to smysl.