Víte, že?

Nové výchovné programy Mláďátka a Zvířátka, Putování se psem, Tajemství staré truhly a Osmá planeta jsou určeny i pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami.

Republikové finále Dětské Porty – Kroměříž

Folk a country v Hanáckých Athénách

XXVII.ročník republikového finále Dětské Porty, soutěžní přehlídky dětské interpretační a autorské tvorby folk a country skupin i jednotlivců, proběhne letos 1. – 2. června v Kroměříži. Vše začne velkým „Koncertem pro Kroměříž“, který proběhne v pátek 1. června večer na nádvoří Starého pivovaru (vedle radnice) a na němž se představí skupiny A. M. Úlet, Kofé a Vlna a Jamtour. Jako hlavní host večera vystoupí Pavel Dobeš.

Vlastní soutěž republikového finále bude probíhat po celý den v sobotu 2. června a to současně na dvou pódiích. První bude na nádvoří Starého pivovaru, druhé na přírodním jevišti ve dvoře Základní umělecké školy. Dětská Porta pak vyvrcholí v sobotu večer na prvním z pódií. Mimo vyhlášení vítězů a předání cen zde zahrají hosté – Madalen, Stráníci a Marodi.

Zveme vás

Přijeďte si první červnový víkend do Kroměříže poslechnout nadějné mladé muzikanty i známé hudební hosty a podívat se, kdo si letos odnese vítězné ceny – kytarky a případně i Zlatou Dětskou Portu 2018.

* Všechny koncerty či vystoupení republikového finále Dětské Porty jsou zdarma.

* V případě nepříznivého počasí máme připravenu mokrou variantu.

* Jste-li soutěžící, kteří úspěšně prošli podzimními oblastními koly, rychle se elektronicky přihlaste na www.prihlasovna.pionyr.cz, kde také najdete bližší informace ke způsobu přihlášení.

Na co se mohou těšit vítězové

Pro letošní rok se součástí každé z 8 cen pro vítěze kategorií stalo i vystoupení vítěze na některém ze známých festivalů.

Pražská FONTÁNA COUNTRY RADIA – středa 6. 6. od 16 hodin – Štvanice – věnuje Country radio

Brněnská FONTÁNA COUNTRY RADIA – sobota 16. 6. od 15 hodin – Starý pivovar, Řečkovice – věnuje Country radio

Ostravská FONTÁNA COUNTRY RADIA – sobota 23. 6. od 15 hodin -Slezskoostravský hrad – věnuje Country radio

FINÁLE FESTIVALU PORTA – pátek 28. 6. 2019 – neděle 30. 6. 2019 – Lesní divadlo Řevnice – věnuje Porta

FOLKOVÉ SETKÁNÍ – 28. 7. 2018 – Herálec – věnuje skupina Stráníci

FOLKOVÉ SETKÁNÍ – 29. 7. 2018 – Herálec – věnuje skupina Stráníci

FOLKOVÁ SOBOTA – 4. 8. 2018 – DK Kroměříž – věnuje Dům kultury Kroměříž

FESTIVAL POD KOMÍNEM – 23. 6. 2018 –  Záhlinice u Hulína – věnuje skupina Kofe a Vlna (2 uskupení  – Jednotlivec + kapela)

Minulý ročník

Chcete-li se podívat, jak to probíhalo v minulém ročníku, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích a kdo získal Zlatou Dětskou Portu, podívejte se zde. Na těchto stránkách budeme postupně doplňovat aktuální informace.