Aktuality pro členy

tesi se_bezi_MM.jpg

Kdo se těší víc?

Děti? Vedoucí? Rodiče? Asi každá z uvedených skupin má svoji míru těšení se na obnovení činnosti, pozvání na tábor či přípravu na výpravu trochu od...Přečtěte si

Tábor - vozík_web.jpg

Nabíráme tempo!

Život kolem nás se pomalu vrací k normálu, a tak se rozbíhá i činnost našich oddílů a klubů.Přečtěte si

IMG_1305_w.jpg

Holešovští pionýři se vydali po stopách osvobození

V úterý 5. května 2020 vyrazila desetičlenná skupinka pionýrů z PS Dr. M. Očadlíka Holešov se svými vedoucími a také kamarády a známými na cyklojíz...Přečtěte si

perex.jpg

Každý může být ideální

Parádní úkoly pro všechny zvídavé děti připravili pionýrští vedoucí. Hravá výzva BUĎ IDEÁLNÍ je inspirovaná sedmi Ideály Pionýra (Paměť, Pomoc, Poz...Přečtěte si

perex.jpg

Jak se nezbláznit z „karantény“

Tahle situace je divná. Neobvyklá. Nečekaná. Málokoho z nás nechala bez emocí. Někteří z nás jsou naštvaní, protože nemůžou dělat to, co by chtěli...Přečtěte si

O čem se mluví

Nevídaný zásah do tradiční činnosti Pionýra plynoucí z epidemie s sebou nese mnoho otázek. Názory a odpovědi jsou na mimořádném webu k epidemii. Jak s letní činnosti? Možné právní dopady jsou rozebrány zde.

O čem se mluví

Nabíráme tempo!

Pionýrská činnost se pozvolna dostává do obrátek, a tak se hodí připomenout pár praktických informací:

• I v době pozastavené činnosti probíhaly některé aktivity – například korespondenční soutěže Pionýrského Sedmikvítku Clona a Výtvarná činnost. Jejich výsledky najdete na webu.
  • Stále pokračuje hra Buď Ideální a teď je vhodná příležitost začít plnit i úkoly venku a společně s kamarády.
  • Jsou před námi letní prázdniny a s nimi i tábory – praktické informace k jejich průběhu v letošním roce shrnujeme na dobrytabor.cz. Najdete tu například i odkaz na plakáty s návodem na mytí rukou (dětský / názorný).
  • Připomínáme také schvalovací listy, na jejichž odevzdání již máte jen pár dní – využít můžete tento formulář nebo tábor vložit do nabídky a schvalovací list nechat vygenerovat automaticky.
  • Máte připravenou bezva etapovku? Nezapomeňte ji přihlásit do pionýrské soutěže. Vše se dozvíte na https://pionyr.cz/soutezetapovychher.

Buďme Ideální!

Startuje hra Buď Ideální, při které může každý hráč plnit drobné i větší výzvy – úkoly inspirované Ideály Pionýra. Je jich celkem 210 (tedy 7×30 – máme přece 30. výročí obnovení naší samostatné činnosti). Výhodou v současné situaci je, že velkou část úkolů lze plnit i při aktuálně platných omezeních – samostatně nebo třeba se sourozenci a rodiči. V článku, na který je níže odkaz, najdete všechny informace potřebné k zapojení do hry – včetně zprávy pro děti z vašich oddílů. Prosíme vás o přeposlání na jejich kontakty, případně jejich rodičům s prosbou o předání dětem. A když budete chtít, můžete se sami pustit do plnění úkolů, hra je opravdu pro všechny.

www.budidealni.cz

Květen 2020