Víte, že?

Pokud ve vašem okolí není pionýrský oddíl, můžete ho založit i sami. Ozvěte se nám a my vám rádi poradíme - volejte 777 248 720 nebo pište na adresu pionyr@pionyr.cz.

Co mám dělat když… mám pocit, že nemám dost informací?

Takový pocit máme čas od času asi všichni. V Pionýru je několik způsobů, jak se k nim dostat, stačí si jen vybrat, možností je spousta…

Zasedni k počítači

Naprostá většina „našich“ informací je dnes již dostupná přes internet, za zmínku stojí především tři zdroje.

Pionýrský web

Na www.pionyr.cz získáš veškeré informace o Pionýru.
V sekci „Inspiruj se“ najdeš náměty na hry a aktivity i celoroční etapové hry.
V sekci Pro členy najdeš aktuální informace, kontakty, odkazy, termíny, dokumenty, publikace, formuláře, grafické prvky a spoustu dalších užitečných podkladů…

Jak získat přihlašovací údaje, se dočteš tady.

Můžeš se také přihlásit k odběru novinek (tlačítko v levém postranním panelu), které jsou určeny pro veřejnost i členy.
Pokud tě zajímá, jak se web vyvíjí, můžeš dostávat e-mailové „Novinky na webu“. Nedostáváš-li je, stačí napsat na adresu pionyr@pionyr.cz.

Facebook
Staň se fanouškem pionýrské stránky, která je „nástěnkou“ určenou i veřejnosti. Prostor pro sdílení informací a debatování s ostatními pionýry najdeš ve skupině „Pionýr (official)“.

Ozvi se

Některé zdroje informací vyžadují, aby ses o ně přihlásil.

Horké (e-mailové) novinky

Chceš mít neustále přehled, co se děje? Přihlas se k odběru Horkých novinek. Na e-mail ti bude chodit soubor tipů, upozornění a dalších zajímavých informací. Stačí napsat na e-mail ustredi@pionyr.cz.

Zpravodaj Mozaika

Chceš-li pravidelný přísun informací v jednom balíku a nechodí ti zpravodaj Mozaika Pionýra, přihlas se k jeho odběru (pro informace piš na mozaika@pionyr.cz). Vychází 10x ročně a obsahuje např. zprávy z akcí, pozvánky, náměty na činnost atd. Kromě tištěné podoby si ji můžeš celou pročíst i na internetu: mozaika.pionyr.cz

Tu-ňák hlásí

Zároveň s vydáním Mozaiky vychází vždy zde na stránkách toto shrnutí podstatných informací především pro vedoucí skupin, hospodáře a členy orgánů. Obsahuje např. důležité termíny, informace o vnitřních předpisech Pionýra, aktuální organizační informace atd.

Delegát v ČRP

Každá KOP má svého člověka v České radě Pionýra, který se přímo účastní rozhodování o nejdůležitějších pionýrských otázkách. Jeho úkolem je ale také přenášet informace dál, proto se na něj neboj obrátit s dotazy.

Buď u zdroje

Dokonce i v dnešní době je stále čas od času nenahraditelná vlastní účast a setkání s ostatními. Ta může být občasná – můžeš jen tak navštívit jednání např. krajské rady – ale mnohem větší smysl dává se zapojit soustavně, nebo aspoň být v kontaktu s těmi, kteří jsou zapojeni.

Oblastní porady

Jestli máš zájem o informace, rozhodně si nenech ujít pravidelné oblastní porady, jejich termíny jsou vždy vyhlašovány aktuálně pro daný rok.

Osobní účast na jednáních

Když uvažuješ o zapojení do práce některého z orgánů, ať už na úrovni KOP nebo Pionýra, vždycky pomůže načerpat bližší informace na vlastní kůži – většina jednání je otevřených. Jde o skvělý zdroj informací a možnost získání osobních kontaktů. Ale nezapomeň na svoji zodpovědnost za přenos informací.