Víte, že?

V roce 1990 byla obnovena činnost Pionýra jako samostatného sdružení bez vazeb na politické či náboženské ideologie.

Co mám dělat když… mám pocit, že nemám dost informací?

Takový pocit máme čas od času asi všichni. V Pionýru je několik způsobů, jak se k nim dostat, stačí si jen vybrat, možností je spousta…

Zasedni k počítači

Naprostá většina „našich“ informací je dnes již dostupná přes internet, za zmínku stojí především tři zdroje.

Pionýrský web

Na www.pionyr.cz získáš veškeré informace o Pionýru.
V sekci „Inspiruj se“ najdeš náměty na hry a aktivity i celoroční etapové hry.
V sekci Pro členy najdeš aktuální informace, kontakty, odkazy, termíny, dokumenty, publikace, formuláře, grafické prvky a spoustu dalších užitečných podkladů…

Jak získat přihlašovací údaje, se dočteš tady.

Můžeš se také přihlásit k odběru novinek (tlačítko v levém postranním panelu), které jsou určeny pro veřejnost i členy.
Pokud tě zajímá, jak se web vyvíjí, můžeš dostávat e-mailové „Novinky na webu“. Nedostáváš-li je, stačí napsat na adresu pionyr@pionyr.cz.

Facebook
Staň se fanouškem pionýrské stránky, která je „nástěnkou“ určenou i veřejnosti. Prostor pro sdílení informací a debatování s ostatními pionýry najdeš ve skupině „Pionýr (official)“.

Ozvi se

Některé zdroje informací vyžadují, aby ses o ně přihlásil.

Horké (e-mailové) novinky

Chceš mít neustále přehled, co se děje? Přihlas se k odběru Horkých novinek. Na e-mail ti bude chodit soubor tipů, upozornění a dalších zajímavých informací. Stačí napsat na e-mail ustredi@pionyr.cz.

Zpravodaj Mozaika

Chceš-li pravidelný přísun informací v jednom balíku a nechodí ti zpravodaj Mozaika Pionýra, přihlas se k jeho odběru (pro informace piš na mozaika@pionyr.cz). Vychází 10x ročně a obsahuje např. zprávy z akcí, pozvánky, náměty na činnost atd. Kromě tištěné podoby si ji můžeš celou pročíst i na internetu: mozaika.pionyr.cz

Tu-ňák hlásí

Zároveň s vydáním Mozaiky vychází vždy zde na stránkách toto shrnutí podstatných informací především pro vedoucí skupin, hospodáře a členy orgánů. Obsahuje např. důležité termíny, informace o vnitřních předpisech Pionýra, aktuální organizační informace atd.

Delegát v ČRP

Každá KOP má svého člověka v České radě Pionýra, který se přímo účastní rozhodování o nejdůležitějších pionýrských otázkách. Jeho úkolem je ale také přenášet informace dál, proto se na něj neboj obrátit s dotazy.

Buď u zdroje

Dokonce i v dnešní době je stále čas od času nenahraditelná vlastní účast a setkání s ostatními. Ta může být občasná – můžeš jen tak navštívit jednání např. krajské rady – ale mnohem větší smysl dává se zapojit soustavně, nebo aspoň být v kontaktu s těmi, kteří jsou zapojeni.

Oblastní porady

Jestli máš zájem o informace, rozhodně si nenech ujít pravidelné oblastní porady, jejich termíny jsou vždy vyhlašovány aktuálně pro daný rok.

Osobní účast na jednáních

Když uvažuješ o zapojení do práce některého z orgánů, ať už na úrovni KOP nebo Pionýra, vždycky pomůže načerpat bližší informace na vlastní kůži – většina jednání je otevřených. Jde o skvělý zdroj informací a možnost získání osobních kontaktů. Ale nezapomeň na svoji zodpovědnost za přenos informací.