Činnost pionýrských oddílů a klubů je rozmanitá také díky tomu, že se na její tvorbě podílejí i děti.

Soutěžní řád – Tanec

1. Vyhlašovatel: Pionýr, z. s., Senovážné náměstí 977/24, Praha 1
  2. Pionýrský Sedmikvítek – Tanec – je otevřená soutěž pro dětské zájmové oddíly, další kolektivy i jednotlivce. Soutěže se mohou zúčastnit všichni zájemci bez ohledu na členství v organizacích dětí a mládeže.
  3. Smyslem soutěže je vyhledávat a veřejně prezentovat mladé talenty, dávat prostor pro rozvoj tvorby dětí a mládeže.
  4. Soutěž má prezenční charakter.
  5. Do republikové přehlídky postupují vítězové jednotlivých kategorií z oblastních i krajských přehlídek. Pokud někde neproběhla, je možný přímý postup. V případě, že kapacita akce bude naplněna postupujícími z oblastních kol, má pořadatel právo odmítnout účastníky, kteří se oblastních kol neúčastnili (přímý postup).
  6. Je-li účastník do soutěže vyslán vysílající organizací (PS, DDM,…), zodpovídá za předání informace o nakládání s osobními údaji vysílající organizace. Pokud se hlásí individuálně, potvrzuje současně s přihláškou skutečnost, že se seznámil s informacemi o nakládání s osobními údaji sám.  V případě, že je mladší 15 let, musí být toto potvrzení opatřeno podpisem osoby vykonávající rodičovskou zodpovědnost.
  7. Vyhlašovatel a pořadatel mohou použít fotografie či videonahrávku pořízenou při soutěži k propagaci spolku Pionýr, z. s.
  8. Pořadatel má právo navrhnout změnu soutěžního řádu.

Propozice republikového finále 2018 a soutěžní řád ke stažení.

Formulář pro poskytnutí souhlasů

1. OBECNÁ PRAVIDLA SOUTĚŽE

1.1. OBECNÁ PRAVIDLA SOUTĚŽE

• Jeden tanečník smí v průběhu soutěže vystupovat pouze pod jedním tanečním kolektivem;
  • nejdéle 7 dní před datem soutěže obdrží vedoucí tanečních kolektivů doplňující informace (rozpis prostorových zkoušek, časový harmonogram, obsazenost disciplín, …);
  • V případě naplnění maximální kapacity si pořadatel vyhrazuje právo vyhlášení „stop stavu“ pro příjem přihlášek.

1.2. DISCIPLÍNY

• HOBBY – tanečník ani taneční skupina nesmí být registrována žádnou taneční organizací, asociací či zájmovým sdružením.
    • Formace společenských tanců
    • Formace klasických tanců, Country tance
    • Disco, Show Dance, Orientální tance
    • Hip Hop Dance, Street Dance, Break Dance
    • Mažoretky, Trampolínky, Pompony
  • REGISTROVANÍ – taneční skupina je registrována taneční organizací, asociací či zájmovým sdružením.
    • Formace společenských tanců
    • Formace klasických tanců, Country tance
    • Disco, Show Dance, Orientální tance
    • Hip Hop Dance, Street Dance, Break Dance
    • Mažoretky, Trampolínky, Pompony

1.3. VĚKOVÉ KATEGORIE

• Děti I – (do 7 let) všichni tanečníci jsou ročník narození 2011 a výše
  • Děti II – (do 11 let) všichni tanečníci jsou ročník narození 2007 a výše
  • Junioři – (do 15 let) všichni tanečníci jsou ročník narození 2003 a výše
  • Hlavní – (nad 15 let) taneční skupiny, ve kterých jsou tanečníci ročník narození 2002 a níže

1.4. DOPLNĚNÍ CHOREOGRAFIÍ

• rekvizity či kulisy jsou v disciplínách povoleny;
  • rekvizitou či kulisou rozumíme předmět, který je položen na taneční ploše či s ním je v průběhu choreografie manipulováno; tyto předměty mohou být užity k dotvoření atmosféry či dokreslení děje apod.;
  • rekvizity nebo kulisy, které jsou tanečníkům či jejích okolí nebezpečné, nejsou povoleny;
  • rekvizity či kulisy si taneční klub na taneční plochu při příchodu i odchodu dopravuje sám;
  • rekvizity a kulisy nesmí znečistit, poničit či jinak znehodnotit taneční plochu.

2. SOUTĚŽNÍ PRAVIDLA DISCIPLÍN

2.1. FORMACE SPOLEČENSKÝCH TANCŮ

• akrobatické či zvedané prvky jsou povoleny
  • hudba – vlastní nahrávka / mix, hudební styl nedefinován, tempo nedefinováno (choreograf není při výběru hudby nikterak limitován)
  • tanec – tanečník či tanečníci mohou předvést jakýkoliv taneční styl společenských tanců (Standardní, Latinskoamerické, Historické tance, Národně společenské,… )
  • v choreografii může být zakomponována část nespadající tanečně či stylově do této disciplíny, nesmí však převažovat
  • sólové výkony mohou být předvedeny, nesmí však převažovat; choreografie by měla vycházet se souhry kolektivu, nikoliv prezentace jedinců

2.2. FORMACE KLASICKÝCH TANCŮ / COUNTRY TANCE

• akrobatické či zvedané prvky jsou povoleny
  • tanec – tanečník či tanečníci mohou předvést jakýkoliv taneční styl klasických tanců (Jazz dance, Balet, Modern, …)

2.3. DISCO / SHOW DANCE, ORIENTÁLNÍ TANCE

• počet tanečníků 2 až 30
  • délka vystoupení 2:00 až 5:00 min.
  • tanec – kolektiv může předvést jakýkoliv taneční styl (např. Disco Dance, Disco Freestyle, Show Dance atd.) či styl příbuzný

2.4. HIP HOP DANCE / STREET DANCE / BREAK DANCE

• rekvizity jsou povoleny
  • kulisy nejsou povoleny
  • akrobatické či zvedané prvky jsou povoleny
  • tanec – tanečníci mohou předvést jakýkoliv taneční styl, který je součástí hiphopové nebo street Dance kultury (R´n´b´, Break Dance, Electric Boogie, Krump, New style, House Dance, Lockin´, Popin´ Street Jazz, atd.)

2.5. MAŽORETKY

• rekvizity jsou povoleny
  • kulisy nejsou povoleny
  • akrobatické či zvedané prvky jsou povoleny
  • tanec – tanečníci mohou předvést jakýkoliv taneční styl, který je součástí mažoretkové kultury

Propozice republikového finále 2018 a soutěžní řád ke stažení.

Formulář pro poskytnutí souhlasů