Zaměření pionýrských oddílů je rozmanité, najdou se například indiánské, rybářské, myslivecké, modelářské a další.

Divadlo – republikové finále 2022/2023

V sobotu 15. dubna 2023 jsme spolu s 34 soutěžícími dětmi utrhli letošní kvíteček z Pionýrského Sedmikvítku v oblasti Divadlo. Porota byla čtyřčlenná a jejími členy byli Karel Vontroba – režisér a dramaturg Divadelního spolku Lužnice Bechyně, Eliška Lehmanová – členka DS Lužnice Bechyně, Jan Štěch – bývalý člen Jihočeského divadla a dnes režisér DS Šramot a předsedkyně poroty Jarka Malinová, režisérka DS J. K. Tyla a DS Marediv z Českých Budějovic. Porota zhlédla deset soutěžních vystoupení souborů, které postoupily do sobotního finále z oblastních kol.

Už v pátek odpoledne ožil sál naší pionýrské Husovky při zkouškách divadelních kusů. Děti se střídaly podle toho, jak dojely do Jižních Čech. Některé šly na jeviště skoro rovnou od přijímaček na střední školu. Zkoušení bylo intenzivní, aby pak ráno všichni ukázali porotě, že postup do Budějek byl zasloužený.

V jednotlivcích všechny nejvíc zaujala, a hlavně pobavila Červená Karkulka v podání Jakuba Slezáka. V jiných jevištních formách kolektivů opět excelovala prťata z Dětského domova Frýdek Místek. Jen trpaslíky tentokrát na jevišti vystřídali čertíci. Šedé myšky z Kopřivnice malinko poupravily Erbenovu Polednici.

V kategorii divadelních her opět zazářil divadelní oddíl PUZZLE z Prahy, který si navíc odnesl i Zvláštní ocenění poroty za scénografii. Scéna byla nádherná a nemusela by se za ni stydět ani mnohá dospělácká divadla. Domácí Šramotíček potvrdil svůj standard a děti ze Šramotíku si tentokrát vybraly kus z daleké budoucnosti, s nímž porotu tak úplně neoslovily. Trošku zadostiučiněním je Zvláštní uznání poroty za herecký výkon v roli Rebeky pro Blanku Cábovou.

Akce proběhla za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrátu České Budějovice a Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Opona Divadla U Kapličky se zavřela, děti ze souborů i porota odjely domů a nám nezůstává nic jiného než udělat závěrečnou tečku za letošním ročníkem Sedmikvítkového Divadla velkým poděkováním všem, co se na úspěšném a pohodovém půlvíkendu podíleli.

Výsledková listina 2022/2023

Zvláštní ocenění
za
jméno