Víte, že?

Největší akcí pro veřejnost, kterou pořádá Pionýr, je Ledová Praha. První ročník se konal v roce 2000. V posledních letech mívá pravidelně přes 14 000 účastníků.

Dětská Porta

DĚTSKÁ PORTA je největší celostátní postupovou soutěží dětí a mládeže v oblasti folk a country v České republice.  

Organizace Pionýr ji pořádá 28 let, jako jednu z oblastí Pionýrského Sedmikvítku, projektu, který pomáhá dětem a mládeži trávit volný čas zajímavou volnočasovou aktivitou.

DĚTSKÁ PORTA je soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby jednotlivců i skupin, orientovaných na folk, country a příbuzné žánry. Je rozdělena do 8 věkových kategorií a probíhá ve dvou stupních. Prvním je cca 12 oblastních kol, konaných v průběhu podzimu na celém území ČR a druhým republikové finále, do něhož mohou postoupit jak vítězové kategorií, tak talenty na základě dosažených výsledků.

 

detska_porta_vodnici1Při vstupu do dalšího čtvrtstoletí se Pionýr rozhodl zvýšit úroveň této soutěže, oslovit ještě větší počet rodičů i dětí a dodat jim novou motivaci. Proto přesunul vyvrcholení soutěže z vnitřního divadelního prostoru v Praze na dvě venkovní pódia. Tímto způsobem proběhl již 26. ročník, konaný v amfiteátru Landek Park v Ostravě. Letošní  28. ročník je připravován podobně a to na 18. května 2019 do Kroměříže.

 

 

Váš názor nás zajímá

Byli jste na Republikovém finále 28. ročníku Dětské Porty v Kroměříži? Budeme rádi, pokud nám odpovíte na pár otázek.

 

V sobotu 18. května jsme vysílali živě

Jak to přes den vypadalo na Divadelní scéně (kategorie JA a JB) a Venkovní scéně (kategorie JC, JP, SB, SC, SP) se můžete podívat na youtube.

 

Struny

Při Republikovém finále Dětské Porty je vydáván zpravodaj Struny. Letos to byla tři vydání.

První Struny obdrželi účastníci při prezenci a hosté se je mohli vzít při příchodu na Starý pivovar.

Druhé Struny byly vydány v 18.00 hodin a mohli jste se v nich dočíst, co se dělo v pátek a v sobotu dopoledne.

Třetí Struny si můžete stáhnout až na webu, protože tam jsou zachyceny všechny výsledky a to, jak probíhalo odpoledne a večer na Dětské Portě.