Víte, že?

Největší akcí pro veřejnost, kterou pořádá Pionýr, je Ledová Praha. První ročník se konal v roce 2000. V posledních letech mívá pravidelně přes 14 000 účastníků.

Média o nás

O Dětské Portě se můžete dozvědět z novin, rozhlasu i televize. Dala o nás vědět například tato média.

Dětská Porta 2017/2018 v médiích

ZKOLA

Dětské Porta 2018 – pozvánka

Republikové finále největší dětské hudební soutěže v oblasti folk – country proběhne v letošním roce v Kroměříži.

Pokračování zde.

ePortýr

Z oblastních kol Dětské Porty

Napsal (red)

19. února 2018

To, že letošní republikové finále bude 1. a 2. června 2018 v Kroměříži, se už dávno ví, ale to, kdo v něm bude soutěžit, vybírají porotci v oblastních kolech.

Pokračování zde.

Dětská Porta 2016/2017 v médiích

Dětská Porta v televizi

Dobré ráno v ČT

6. června 2017

V pořadu Dobré ráno, které vysílala Česká Televize v úterý 6. 6., představila 1. místopředsedkyně Pionýra, Darina Zdráhalová, divákům Dětskou Portu a pozvala je, aby se na Landek přišli podívat a podpořit mladé soutěžící. Pod oknem s videem hledejte v rozpisu témat dvakrát „Beseda: Dětská Porta“

Dětská Porta v rádiích

O Republikovém finále Dětské Porty jste mohli slyšet i na různých stanicích, například:

  • 21. 5. v Country Radiu v pořadu Folkmenu
  • 23. 5. v Českém rozhlasu Olomouc v pořadu Na cestě
  • 2. 6. v Radiu Junior

ePortýr

Dětská Porta – paráda

Napsal Honza Dobiáš

30. ledna 2017

Vždycky, když jsem někde na festivalu nebo větším koncertě, všímám si, kolik je v publiku dětí, a mám radost z toho, že věrné muzikantské publikum bere své potomky s sebou, jak to jen jde. Má to z výchovného hlediska jeden bezvadný dopad, protože tyto děti se nebojí, jsou komunikativní, mají spoustu strejdů a tet, je s nimi zkrátka docela prima pořízení. Pokračování zde.

Dětská Porta se blíží Napsal Honza Dobiáš 30. května 2017 Na kalendářích se objevuje červen, na teploměrech překračují sloupce rtuti dvacítku, maturanti už mají důležitý krok nebo aspoň svatý týden za sebou, ale pro šikovné mladé muzikanty to znamená, že se blíží finále 26. ročníku Dětské Porty. Více si můžete přečíst zde.

Dětská Porta: Landek se na vás těší

Napsal Honza Dobiáš

6. června 2017

Jednapadesátiletá Porta se chystá na své finále, které bude v Lesním divadle v Řevnicích o posledním letošním červnovém víkendu. To Dětská Porta, klon tohoto nádherného fesivalu pro nejmladší muzikanty, vyvrcholí finálem 26. ročníku už v sobotu 10. června. Více si můžete přečíst zde.

Dětská Porta – opravdu paráda!

Napsal Honza Dobiáš

15. června 2017

Finále 26. ročníku Dětské Porty se letos konalo v Parku Landek u Ostravy. Po letech ponejvíce v Praze a pod střechou to znamenalo, že se Porta dětí zase vrátila pod otevřené nebe. A kromě toho byla na výkony mladých i malých muzikantů zvědava tisícovka členů stejně mladých oddílů z celé republiky, kteří měli na Landeku republikové setkání. Více si můžete přečíst zde.

Časopis Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje

Dětská Porta vyvrcholí v červnu v Ostravě na Landeku

Napsal František Čálek

1/2017

Vždycky, když se na festivalu nebo hudebním koncertě objeví dětský vystupující nebo skupina, mám radost. Je to nejen potvrzení faktu, že stále existují děti, které hrají na hudební nástroje, ale i důkaz, že se některé z nich už nebojí předstoupit před ostatní a zahrát jim – třeba i vlastní skladby. Navíc má tato jejich činnost i výchovný dopad. Tyto děti se nebojí, jsou komunikativní a je s nimi i obecně prima pořízení. Pokračování zde na straně 10.

Slezskoostravské noviny

Dětská Porta vrcholí na Landeku

Napsal František Čálek

červen 2017

Dětská Porta je celostátní soutěžní přehlídkou interpretační a autorské tvorby dětských skupin a jednotlivců, orientovaných na folk, country a příbuzné žánry. V sobotu 10. června se v Landek Parku koná republikové finále této soutěže. Pokračování zde.

POLAR – moravskoslezská regionální televize

Dětská Porta – paráda 7. června 2017 V Ostravě proběhne vůbec poprvé republikové finále hudební soutěže Dětská Porta. V sobotu 10. června v ostravském Landek Parku budou k vidění desítky vystoupení dětí a mladých lidí v žánrech folk a country. Zároveň se o tomto víkendu uskuteční Republikové setkání pionýrských oddílů RESET. Až do neděle je připravena spousta aktivit i pro veřejnost, například soutěž ve skládání puzzle nebo geocachingovou stezku. Pokračování zde.

ČTK – České noviny

Mladí hudebníci, „Puzzliáda“, deskovky i geocaching na jednom místě – v Ostravském Landek Parku 1. června 2017 O víkendu 9. až 11. června bude v ostravském Landek Parku opravdu živo. V pátek odpoledne sem začnou přijíždět stovky pionýrů z celé republiky na RESET, tedy Republikové setkání pionýrských oddílů. Až do neděle je pro ně připravena spousta aktivit, z nichž některé může vyzkoušet i veřejnost. V sobotu 10. června tu navíc proběhne republikové finále Dětské Porty, což je součást otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. K vidění a slyšení budou desítky vystoupení dětí a mladých lidí v žánrech folk a country. Více si můžete přečíst zde.

TÝDEN.cz

Ve finále Dětské porty bude soutěžit na 150 dětských hudebníků 2. června 2017 Na 150 dětských hudebníků bude letos soutěžit ve finále Dětské porty. V areálu ostravského Landek parku soutěž vyvrcholí 10. června. Jako host odpoledne vystoupí i folková skupina Klíč, která letos slaví 35 let existence. Za pořadatele to ve čtvrtek řekl novinářům mluvčí organizace Pionýr Jakub Kořínek. Více si můžete přečíst zde.

Ostravské noviny – online

Dětská Porta na Landeku 2. června 2017 Zpráva o blížícím se republikovém finále soutěžní přehlídky Dětská Porta, které se bude poprvé (za 26 let její existence) konat v Ostravě a to 10. 6. na Landeku v Petřkovicích. Na celostátní přehlídce interpretační a autorské tvorby dětských skupin a jednotlivců, orientovaných na folk, country a příbuzné žánry vystoupí cca 150 soutěžících, kteří byli nejlepší v oblastních kolech. Zároveň se tam bude konat Republikové setkání pionýrských oddílů RESET 2017. Zprávu si můžete prohlédnout zde.

www.kudyznudy.cz

Dětská porta – finálový dvojkoncert celostátní folk a country soutěže v Ostravě Máte rádi folk, country a příbuzné žánry? Chcete si poslechnout děti, kteří tuto hudbu dobře umí? Jste z Ostravy a okolí? Pak si přijďte s celou rodinou poslechnout 40 soutěžících na velkém finále celostátní soutěže Dětská Porta. V sobotu 10.6. po celý den na dvou pódiích. v Landek Parku Ostrava. Pokračování zde.

ePortýr