Převážné většiny soutěží, které Pionýr pořádá, se můžete zúčastnit, i když nepatříte mezi jeho členy.

LTŠ 2003

Letní táborová škola Kamenec

Ve dnech 16. – 25. srpna 2003 proběhla na táborové základně Kamenec v Orlických horách Letní táborová škola. Budoucí instruktoři díky ní získali nové zkušenosti a znalosti týkající se práce s dětmi, poznali nové kamarády a naučili se spoustu nových her, které mohou uplatnit v činnosti.

Letní táborová škola na Kamenci byla dozajista pro instruktory i vedoucí přínosem. Něco se naučili a věřte, že chválou nešetřili, když měli shrnout, jak jsou či nejsou spokojeni s LTŠkou. Když jsme přečetli všechny dopisy, zjistili jsme, že nejčastěji charakterizovali LTŠ jako SUPER, SKVĚLÉ … Opravdu. Všem se to líbilo. Proto chceme i vám ostatním nabídnout kousek z toho, co nám napsali účastníci LTŠ v Kamenci.

Když jsem jela na LTŠ, měla jsem trochu obavy z toho, co mě čeká. Zanedlouho jsem zjistila, že jsem se strachovala zbytečně. Sešla se tu parta skvělých lidiček. Hráli jsme zajímavé a zábavné hry. Vyzkoušela jsem si některé činnosti, které jsem do té doby neznala. Jediné co mě mrzí, že LTŠ trvala jen 10 dní, protože bych tu ještě ráda zůstala.

Jana Halasová

Velice mě potěšilo, že se kolektiv vedoucích a instruktorů ihned spojil v dobrou partu, která táhla za jeden provaz. Po skončení bojovky si členové znepřátelených oddílů podali ruce a omlouvali se za případná zranění. Dále bych chtěl ocenit snahu našich vedoucích, kteří nás připravili na budoucí práci s dětmi. K srdci mi však nepřirostly testy.

Anonym

Myslela jsem, že to bude tvrdý vojenský výcvik, do kterého budou zařazeny přednášky, zkoušky a testy. Pravda je, že moc volného času jsme tu neměli, vše bylo naplánováno skoro na minutu. Akorát mě mrzí, že celá LTŠ nebyla akčnější. Do programu mohlo být zařazeno mnohem více bojovek. Také jsem měla strach z Tanečního marathonu, protože neumím tančit. Ale na této akci to nevadí. Platí tu totiž heslo „Co neumíš, se naučíš. Hlavně se nevzdávej a neříkej to nejde.“

Jana Růžičková
PS Mladost, Hradec Králové

LTŠ je zkouška našich znalostí a výdrže. Učíme se zde spolupracovat a spoléhat se na svůj kolektiv. Podle mě se to našemu oddílu povedlo a strávili jsme na Kamenci deset náročných dnů, na které asi nikdo z nás nezapomene i díky našim vedoucím, kteří s námi jednali jako se stejně rovnými a dokázali nás zábavnou formou naučit mnoho užitečných věcí.

Markéta Velasová

Nikdy nezapomenu na svého vedoucího Kryšota, který mě naučil spoustu nových věcí. Nejvíce mu děkuji za to, že mi pomohl překonat strach z lezení ze stromu.

Anonym

Nejdříve mi ti lidi na Kamenci přišli jako blázni, ale postupem času jsem začal chápat, proč je to baví. Není nad to plížit se v noci lesem, být zamaskovaný. Kolem vás chodí lidi a vy víte, že když na ně skočíte a zacpete jim pusu, tak to nikdo, kromě něho, neví.

Jakub Zajíček (Zaza)

Až sem pojedete, tak si dejte bacha na Játra!!!

Martin Dvořák
PS Mladost

Za deset dní jsem se tu naučil, jak přežít v přírodě a jak se chovat jako pionýr, za což vděčím svému vedoucímu Jiřímu Stuchlíkovi. Báječný chlap.

Kája Brejcha