Víte, že?

Pokud ve vašem okolí není pionýrský oddíl, můžete ho založit i sami. Ozvěte se nám a my vám rádi poradíme - volejte 234 621 299 nebo pište na adresu pionyr@pionyr.cz.

Kamínka

img_2012Kamínka – pionýrská akce, na které se scházíme, aby nám bylo teplo a hezky.

Je to místo, kde se ohřejeme pozitivní, usměvavou náladou a kamarádskými vztahy. Místo, kde se něčemu novému naučíme, přiučíme, dozvíme nebo někomu něco nového předáme. Místo, kde je nám prima a kam se rádi každým rokem vracíme!

Kamínka nabízí nové poznatky, znalosti, dílny a semináře se zajímavými tématy nebo přináší diskuse k aktuálním tématům. Akce nabízí program pro dobrovolníky v Pionýru, kteří touží se něčemu novému naučit, kteří se chtějí a zároveň cítí potřebu setkávat se, být spolu, být si nablízku!

Je to akce, kde se naplňuje pospolitost a sounáležitost ke spolku Pionýr. Na Kamínkách se přibližujeme k naplňování všech pionýrských ideálů.

Je naprosto jedno, zda na akci jedu jako účastník nebo jako lektor. Obohacování a nabíjení pozitivním myšlením je oboustranné. Z lektora se může stát účastník Kamínek a naopak. Lektoři využívají možnosti a navštěvují dílny, semináře a diskusní fóra, aby se dozvěděli nové informace nebo vyzkoušeli méně známé techniky rukodělek nebo pohybové aktivity. V letošním roce si vyzkouší řada dobrovolníků lektorování. Nabídnou své vědomosti, dovednosti, zkušenosti a odbornosti ostatním pionýrům. Kamínka jsou prostorem pro lidi, kteří mají touhu a potřebu růst a vzdělávat se.

Kamínka rozhodně nezapomenou na děti účastníků, kteří přijedou se svými rodiči. Pro dětské účastníky Kamínek, ve věku 4-10 let, bude připraven program od sobotního rána, do nedělního oběda. Budou na ně čekat aktivity, které si mohou vyzkoušet a seznámit se s nimi. Při činnostech děti naváží kamarádské vztahy nebo tyto vztahy upevní. Pionýrská školička na Kamínkách poběží již pátým rokem.

Doprovodné akce Kamínek se v současné době připravují, proto sledujte stránky Kamínek, kde se můžete aktuálně s nabídkou seznamovat.

Za všechny organizátory se těší
Lída Kočí