Pokud ve vašem okolí není pionýrský oddíl, můžete ho založit i sami. Ozvěte se nám a my vám rádi poradíme - volejte 234 621 299 nebo pište na adresu pionyr@pionyr.cz.

Soutěžní řád – Melodie

1. Vyhlašovatelem soutěže je Pionýr, z. s.
  2. Pionýrský Sedmikvítek – Melodie je otevřená hudební interpretační a autorská soutěž pro dětská uskupení i jednotlivce z ČR ve věku do 20 let. Soutěže se mohou zúčastnit všichni zájemci bez ohledu na členství v organizacích dětí a mládeže.
  3. Smyslem soutěže je vyhledávat a veřejně prezentovat mladé talenty, vytvářet prostor pro hudební rozvoj dětí a mládeže.

4. ROZPIS SOUTĚŽNÍCH KATEGORIÍ:
    1. Jednotlivci a vokální dua s doprovodem reprodukovanou hudbou, případně bez doprovodu
      ZA – narození 2002 a mladší
      ZB – narození 1997 – 2001
    2. Jednotlivci a vokální dua s živým doprovodem
      ZP – narození 2002 a mladší s živým doprovodem dospělého, jiné osoby
    3. Vokální a vokálně instrumentální soubory
      VIS – narození 1997 a mladší
    4. Instrumentální hra na hudební nástroj
      IA – narození 2002 a mladší
      IB – narození 1997 – 2001

*V případě nízkého počtu účastníků mohou být kategorie sloučeny.

Dua a hudební a pěvecká tělesa se zařazují do věkové kategorie dle data narození nejstaršího člena. Jeden účinkující může v rámci republikového finále účinkovat nejvýše ve dvou vystoupeních, každé z těchto vystoupení musí být v jiné kategorii.

5. Autorská část soutěže
      Jednotlivec nebo skupina mohou přihlásit do soutěže vlastní skladby, které budou odehrány v rámci soutěžního vystoupení.

5. KRITÉRIA HODNOCENÍ SOUTĚŽNÍHO VYSTOUPENÍ RF
    5. 1. Porota hodnotí každou soutěžní formaci průběžně podle následujících kritérii:
        – výběr a úroveň skladeb
        – rytmus skladby a jeho dodržování, dynamika
        – úroveň a osobitost zpěvu, intonace, vhodná volba barvy hlasu
        – využití instrumentů, pochopení skladby
        – aranže
        – celkový dojem z vystoupení

5. 2. Do RF postupuje z oblastního kola vítěz v každé kategorii, porota oblastních kol může

navrhnout k postupu i další soutěžící, kteří jsou k soutěži v RF přizváni dle možností pořadatele RF. O postupovém klíči rozhoduje štáb Pionýrského Sedmikvíku.

6. POROTA
    Porota je minimálně tříčlenná, je zodpovědná za objektivitu rozhodování a stanovené výsledky. Její předseda a ředitel soutěže odpovídají za výsledkovou listinu. Rozhodnutí poroty je konečné.

7. VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A CENY
    7. 1. Slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií Melodie probíhá na závěr soutěže.
    7. 2. V případě, že úspěšný soutěžící není zastoupen při vyhlášení, nemá organizátor
      povinnost zasílat případné ceny a uznání poštou.

8. ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ
    8. 1. Odesláním přihlášky dává soutěžící, resp. jeho zákonný zástupce organizátorovi
      souhlas s pořízením fotografií, videozáznamu a zvukových nahrávek k následné propagaci spolku Pionýr, z. s.

8. 2. Přihlášením do soutěže nevzniká účastníkovi žádný nárok na úhradu nákladů s tímto

spojených, rovněž tak nevzniká nárok na úhradu honoráře či cestovného.

8. 3. Pořadatel si vyhrazuje právo navrhnout změny soutěžního řádu.

Propozice republikového finále 2017 a Soutěžní řád ke stažení