V roce 1990 byla obnovena činnost Pionýra jako samostatného sdružení bez vazeb na politické či náboženské ideologie.

Republikové finále 2019/20

V sobotu 18. ledna se v českobudějovickém divadle U Kapličky konal již XXIV. ročník republikového finále Pionýrského Sedmikvítku v oblasti Melodie.
V porotě zasedli kapelník skupiny Spolektiv a zakladatel „Večerů S“ Jaroslav Hnízdil, zpěvák, klávesák a rytmik kapely Mince Vojtěch Zeman a několikanásobná účastnice RF Melodie a sboristka Karolína Levá. Porota hodnotila celkem 34 soutěžních vystoupení v osmi kategoriích a musíme potvrdit, že mnohdy neměla rozhodování lehké. V závěru soutěže se všichni porotci shodli na tom, že úroveň všech letošních soutěžících byla opravdu dobrá.
O překvapení soutěžního dne se postarala kapela Drakoni (viz. foto) z Pionýrské skupiny Čestice-Podlesáci, která sklidila za svůj neotřelý soutěžní počin obrovský potlesk publika a od poroty zvláštní ocenění. V této kapele byli také dva nejmladší účastníci soutěže. A když vám ještě prozradíme, že jejich vystoupení nemělo daleko k punkrocku, určitě budete litovat, že jste je neviděli na živo.
Republikové finále Melodie pořádala Jihočeská krajská organizace Pionýra ve spolupráci se členy Pionýrské skupiny Zliv – PO Zahájí, Pionýrské skupiny Čestice-Podlesáci a Pionýrské skupiny Kájov. Všem, kteří přispěli k pohodovému průběhu republikového finále, moc děkujeme a už teď se těšíme na příští ročník.

Výsledky republikového finále 2019/20:

Kategorie Místo Soutěžící

Kategorie ZA 1. místo Eliška Kostková
2. místo Eliška Jaroušová
3. místo Monika Nemravová

Kategorie ZB 1. místo Tereza Nová
2. místo Barbora Cebejšková
3. místo Kamila Dvořáková

Kategorie ZC 1. místo Anděla Pavlíčková

Kategorie ZP 1. místo Radek Temiak
2. místo DUO Veronika Novotná a Anežka Hartlová
3. místo neuděleno