Víte, že?

V Pionýru každoročně proběhne přes 400 táborů pro přibližně 20 000 účastníků.

LTŠ 2013 – Korálky

Korálky se vybarvily a vydařily

17. – 20. srpna. Pro někoho možná čtyři obyčejné dny ke konci prázdnin, pro třicítku pionýrů z celé republiky ale dny nabité zážitky, informacemi a přátelskou atmosférou. Zúčastnili se totiž letní táborové školy v Újezdě u Domažlic v Plzeňském kraji. Víc než dvě třetiny coby účastníci, zbytek jako lektoři. A nutno říct, že Korálky se líbily oběma stranám.

Soudě dle ohlasů níže byli instruktoři a vedoucí spokojeni s obsahem seminářů a nám, lektorům, víc než vyhovovalo nadšení a ochota učit se novým věcem a také o nich přemýšlet. A je jedno, zda šlo o propagaci, motivaci, historii sdružení, plánování činnosti nebo o blok zaměřený na zájmy a potřeby dětí. Za každý absolvovaný seminář účastníci získali korálky, které si coby připomínku navlékli na šňůrku – pestrobarevný náhrdelník si poté odvezli domů. Stejně jako vzpomínky na noční hru, v níž každý tak trochu nahlédl do svého nitra.
Díky téměř domáckému prostředí táborové základny, kterou zapůjčila PS Mír Domažlice, vládla při Korálkách vskutku rodinná pohoda. Chcete-li i vy zažít něco podobného, sledujte web, pionýrský facebook a také Mozaiku. Právě tam se dozvíte, kdy a za jakých podmínek se bude konat další LTŠ.

Mirka Tolarová

A tady už jsou slíbené ohlasy účastníků:

 • Letní táborová škola opět naplnila má očekávání – seznámila jsem se s novými lidmi (byť tu příliš neznámých tváří nebylo), načerpala jsem nové informace, naučila se nové hry. Určitě budu dlouho vzpomínat na noční hru. Dozvěděla jsem se také spoustu nových informací o historii Pionýra. Byla tady úžasná přátelská, až rodinná atmosféra. Už teď se těším na další LTŠ. Nevěříte? Tak to příště určitě zkuste taky. Pak uvěříte.
  Martina Grycová, PS Mír Domažlice
 • Korálky byly inspirativní, do poslední chvilky vyplněnou, přátelskou akcí, díky níž jsem načerpala síly na další rok práce s dětmi. Díky!
  Šárka Tomanová, PS Ptáčata, Domažlice
 • Bylo to zajímavé, některé oblasti mě bavily víc, jiné méně. Nelituji čekání na noční aktivity, byly zábavné a hlavně poučné – ta noční „hra“ o sebepoznání mi teda dala…
  Renata V., PS Bílá Cerkev, Strašice
 • Super čtyřdenní akce, která nám dala plno nových zkušeností. Moc se mi tu líbilo a vládla přátelská atmosféra, jako u rodinného krbu. Lektoři byli ochotni odpovídat a mnohdy svými výklady předčili naše očekávání. Bylo to super, pokud bude další podobná akce, určitě jedu. A mohla bych všem vřele doporučit.
  Alča Nováková, PS Jevišovice
 • Na akci Korálky se mi velice líbilo, protože to byly skvěle prožité čtyři dny s lidmi, které znám, ale i s lidmi, které jsem díky této akci měla možnost poznat. Od našich přednášejících lektorů jsem si rozhodně hodně zajímavého odnesla a spoustu těchto informací jistě využiju. Užila jsem si tady spoustu legrace a za to jsem ráda. Nelituji, že jsem se této akce zúčastnila, a každému, kdo jste se letos nezúčastnil, chci říct: Příští rok neváhej a rozhodně přijeď. Bylo to super!
  Niki Frischholzová, PS Mír Domažlice
 • Ahoj všem, zúčastnil jsem se letos LTŠ Korálky v Újezdě. Psát super je fádní. Ale chtěl jsem se podělit o to, co se mi nejvíce líbilo. Pamatuji se na časy, kdy mě lákali v časopisech na dotazníky. Ale dotazník formou noční hry – to v časopise nenajdete. Jednou se vám může stát, že na toulkách přírodou zaslechnete sojku, a možná uslyšíte i víc. Možná v tom výkřiku uslyšíte i kousek sebe. Zkrátka i na táborové škole mnoho uslyšíte. Ale ani tam organizátoři nezapomněli na to, že nesmíme zapomenout naslouchat i sami sobě a svému svědomí. Toho si vážím a za to patří organizátorům velký dík.
  Honza, PS Bílá Cerkev, Strašice
 • Tato akce je výborná pro inspiraci a nasbírání nových zkušeností, názorů a postřehů. Člověk zde potká nové lidi, často se s nimi i dobře pozná a spřátelí. LTŠ bych velmi doporučil každému vedoucímu/instruktorovi, který má o uvedené věci zájem.
  Kuba Čech, PS Mír Domažlice
 • Abych pravdu řekla, chvílemi jsem váhala, jestli na letošní Korálky pojedu. Seznam se jmény na přihlašovně mě ale přesvědčil, že prostě jet musím. Přece se nevzdám možnosti být s kamarády, kteří mají něco společného. Navíc takhle blízko a v příjemném prostředí. Hned po příjezdu mi bylo jasné, že jsem chybu neudělala. Že tady jsem na správném místě. Tady je to místo, kam patřím.
  Majda Zemanová, PS Tuláci Klatovy
 • Skvělá akce plná informací, zábavy, poznání, přírody a dobrodružství. Akce, u které je jedno, jak daleko se pořádá. Vzdálenost nehraje roli při setkání se super lidmi, kteří chtějí předat své zkušenosti a znalosti. Těch pět set kilometrů cesty stálo za to.
  Honza Tesák Klec, PS Čápata, Bruntál
 • LTŠ a ještě k tomu na naší táborové základně! Neváhal jsem ani chvíli a stejně tak jsem nelitoval ani chvíli, že jsem se Korálků 2013 zúčastnil. Můžu říct, že to bylo víc než užitečné a s příjemným osazenstvem.
  Miloš Jakeš Antoš, PS Mír Domažlice
 • LTŠ Korálky 2013 byla přínosná a pohodová akce, kterou bych doporučila každému, kdo má zájem blíže se seznámit s tím, kdo a co je Pionýr. Prostě super!
 • Líbilo se mi, jak lektoři povídali, věděli, o čem mluví. Dobrá organizace. Doporučila bych všem, co chtějí dělat s dětmi.
 • Bylo to tu skvělé. Myslím, že jsme si to tu všichni užili. Určitě bych LTŠ doporučila všem, kteří se rádi učí nové věci a rádi poznávají nové lidi.
 • Korálky se mi líbily. Bylo fajn, že nás tu bylo tak málo, že jsme se mohli více poznat navzájem.
 • Pěkně zorganizované; mohlo by být trochu více volného času; počasí se povedlo; zajímavá témata; dobré jídlo; prima parta; dobří lektoři; mohla by tu být i e-moška, jako na Resetu.
 • Líbilo se mi tu úplně všechno – od lidí přes program. A proto bych LTŠ rozhodně všem doporučil.