Autorem grafického návrhu logotypu Pionýra je Jiří Pokorný a grafický manuál na tomto znaku založený zpracovalo renomované grafické studio Kafka Design.

Český den proti rakovině 14. května 2014

Ze zpráv od našich prodejců:

Hrádek u Rokycan – Naše pionýrská skupina ve spolupráci se ZŠ a MŠ Hrádek se opět zapojila do celostátně organizovaného Českého dne proti rakovině. Patronát převzalo naše město. Po ulicích a ve škole se po celý den pohybovala děvčata a chlapci s prodejem žlutých kvítků měsíčku lékařského. Celkem se prodalo 763 kusů a vybralo se 15.274,-Kč. Celkový výtěžek bude využitý na prevenci proti rakovině plic.

Vasková Vlasta, vedoucí Pionýrské skupiny Hrádek

Holešov – Také v Holešově jste mohli potkávat mladé lidi, žáky a studenty ve žlutých tričkách, kteří nabízeli žlutou symbolickou květinku. Do této kampaně se zapojily některé školy a organizace. Mezi nimi také PS M. Očadlíka ve spolupráci s SVČ – Tymy a 3. ZŠ Holešov. Děkujeme všem, kteří si zakoupili květinku a celkem do 10 pokladních vaků tak přispěli na dobrou věc. Celkem se nám podařilo, i přes nepřízeň počasí, vybrat okolo 14.091,- Kč, které byly zaslány na účet Ligy. Poděkování si zaslouží také všichni členové, žáci a studenti, kteří se do této sbírky aktivně zapojili. Děkujeme také všem, kteří do sbírky přispěli a podpořili tak dobrou věc.

Jarka Vaclachová
PS Dr. Mirko Očadlíka Holešov

PS Čtyřlístek, Domažlice – Prodali jsme všech 500 kytiček i 50 rezervních. Myslím, že celková částka na poště byla 11.942,- Kč. Akce byla opět vydařená, v příštím roce se 100% znovu zúčastníme.

Lucie Mrvíková

PS des. St. Roubala Habartov – Pionýři pomáhají, jak jen mohou, a proto se letos opět zapojili do prodávání žlutých kytiček, které symbolizují měsíček lékařský, v rámci českého dne proti rakovině. Proto ani naše pionýrská skupina nezahálela a zúčastnila se Kytičkového dne, aby pomohla lidem a dětem nemocným rakovinou.
Sešli jsme se již brzy ráno, připravili jsme si kytičky, kasičku, oblékli žlutá trička a vyrazili do „terénu“ prodávat. Tato akce je hodně známá i v našem malém městě a někteří lidé nás dokonce sami vyhledali, aby si kvítek od nás zakoupili. Postupně jsme prošli skoro celé město Habartov a snažili se vybrat co nejvíce peněz na činnost Ligy proti rakovině. Zašli jsme do obchodů, na městský úřad, do knihovny, pohybovali se po náměstí a v odpoledních hodinách prodávali hlavně u místního Teska.
Společně se zakoupenou kytičkou jsme rozdávali leták, zaměřený výhradně na škodlivost kouření. Letos jsme opět prodali všech 300 kytiček a vybrali za ně 6.447,- korun. Doufáme, že tato částka pomůže alespoň trochu zmírnit něčí nemoc.

Anna Kováčová

PS Kopřivnice – Hurá, je tu 14. květen a my zase vyrážíme už kolikátý rok prodávat žluté kytičky. Tématem letošní sbírky byl karcinom plic, obecně známý jako rakovina plic. Pionýr je partnerem této sbírky, a proto je nám líto ,že počasí letos této sbírce moc nepřeje, ale my se deště nebojíme a tak kopřivničtí pionýři vyrazili do ulic rozdávat kytičky. A to i ti nejmenší – Šedé myšky, Nezmaři a ostatní naši mladí členové. Všem, kteří se zúčastnili, ať už jako prodejci nebo jako kupující, patří velký dík

PS Mladost, Hradec Králové – Objednali jsme si rovnou tisícovku kytiček, která byla nad naše úsilí, nějak jsme to přehnali. Za rok si raději objednáme méně a budeme připraveni s větší vervou. Občas jsme v Hradci Králové doslova na každém rohu zakopávali o další dobrovolníky, bylo nás všude opravdu hodně. Letos to byl pro nás nový, ale velmi krásný zážitek. Podobných akcí se budeme rádi nadále účastnit. Naši rodiče nás omluvili ve škole a zásobili korunkami na kytičky, kterými doma obdarujeme všechny naše milované.
Během prodeje jsme zažili hodně legrace a byli jsme odměněni výbornou zmrzlinou a posilněni jsme mohli pokračovat dál. Někdy nás doslova lidé, převážně dámy honily, jestli ještě máme kytičky a jindy jsme bohužel dostali nemilé „kázání“ o Bohu, medicíně, farmaceutických podvodnících… Úsměv z tváře nám to však nevzalo, s posláním a ideálem POMOCI jsme šli dál s radostí prodávat a pomáhat. Přímo v oddíle máme vedoucí, která svůj dlouhý boj s rakovinou konečně vyhrála a i bohužel spousta z nás má osobní zkušenost z rodiny, ať už přímé či vzdálené, s tímto onemocněním. Byl to tedy pro nás celkově velmi emotivní den. Připomnělo nám to, jak je život krásný, ale bohužel velmi krátký a vzácný. Přejeme tedy všem hodně sil v jejich osobních bitvách a hlavně hodně zdraví, protože nic důležitějšího než zdraví není!
Za rok budeme zase na 100% pomáhat, už teď se na to moc těšíme. Prodali jsme 243 kytiček za 5.859,- Kč.

oddíl Psohlavci

PS Švermováček, Kladno – Již pošesté jsme se zúčastnili jako dobrovolníci prodeje kvítků „Dne proti rakovině.“ Žáci 8. a 9. třídy pod vedením paní učitelky Jany Sukové vyrazili již v 7 hodin do ulic prodávat tento kvítek, přinášející naději.
Ve čtyřech skupinkách prodávali žáci 350 kvítků. Z tohoto prodeje jsme přispěli celkovou částkou 7.265,- Kč na fond Ligy proti rakovině. Nejúspěšnějšími prodejci se stali Michal Moravec, Anička Rakúsová a Katka Franková, v jejichž vaku se objevila částka 2.664,- Kč. Ale i ostatní prodejci se snažili, co jim síly stačily. Všem účastníkům dobrovolné akce patří veliké poděkování, ať prodejcům, ale i občanům Švermova, kteří si zakoupili kvítek.

Alena Šefflová

PS Perseus, Chrastava – Bylo nás pět skupinek, sbírali jsme v Chrastavě a Hrádku nad Nisou, prodali jsme 1299 kytiček a vybrali 28.889,- Kč.

Za TO Perseus
Petra Kopecká

PS Za Vodou, Josefov – V rámci Českého dne proti rakovině Pionýrská skupina Za Vodou vybrala 28.838,- Kč. Celkem jsme prodali 1287 kytiček. Za jednu kytičku jsme tudíž utržili 22,41 Kč.
Ještě jednou děkuji všem sběračům a příští rok bychom mohli překonat hranici 30 tisíc, co říkáte?

Ivana Vejvodová