Naše výroční zprávy za roky 2011 a 2012 se dostaly mezi 50 nejúspěšnějších v žebříčku CZECH TOP 100.

Český den proti rakovině 10. května 2017

Děkujeme všem: dobrovolníkům-sběračům i těm, kdo sáhli do kapsy a svým darem podpořili dobrou věc!)

Jedním z nejviditelnějších dokladů, že pionýrský Ideál Pomoc není jen prázdné slovo, je zapojení Pionýra do sbírky Český den proti rakovině (známé také jako Květinový den).

Letos, ve středu 10. května, proběhl už 21 ročník a pionýři vyrazili ve žlutých tričkách do ulic téměř ve všech krajích. Celkem bylo našich dobrovolných „sběračů“ přes 650 z 56 pionýrských skupin.

Za minimální příspěvek 20 korun „prodávali“ žluté kvítky (symbolizující měsíček lékařský), výtěžek sbírky přispěje na činnost Ligy proti rakovině. A protože nejde jen o peníze, ale i o prevenci a osvětu, dostal každý z dárců spolu s kytičkou i letáček informující o nádorech hlavy a krku (což je téma letošního ročníku) a o tom, jak jim předcházet.

Pionýr je partnerem sbírky od roku 2008 a již pro ni pomohl získat přes 13 milionů korun. Letos opět přidáváme téměř milion a čtvrt…

Pionýrští dobrovolníci letos vybrali 1 247 767 Kč!

Téma letošní sbírky: Nádorová onemocnění hlavy a krku.

Ze zpráv od našich prodejců:

Holešov Tradiční Květinkový den, při kterém Žáci a studenti ve žlutých tričkách nabízeli žlutou symbolickou květinku, byl letos v Holešově zalitý sluncem. Do této kampaně se zapojily některé školy a organizace. Mezi nimi také již tradičně členové PS M. Očadlíka Holešov. Děkujeme všem, kteří si zakoupili květinku a do 10 pokladních vaků tak přispěli na dobrou věc. Celkem se nám podařilo prodat 1000 květinek, vybrané peníze budou zaslány na účet Ligy. Poděkování si zaslouží také všichni členové pionýrské skupiny, kteří se do této sbírky 10. května aktivně zapojili.

Jarmila Vaclachová, vedoucí PS

Hradec u Stoda Již šestým rokem se naše Pionýrská skupina Hradec zapojila do celonárodní sbírky „Český den proti rakovině“. V rámci dlouhodobého programu prevence onkologických onemocnění bylo pro tento rok ústřední téma sbírky „Nádorové onemocnění hlavy a krku“. Nádory hlavy a krku postihují orgány dutiny ústní, hltanu, hrtanu, nos, vedlejší dutiny nosní, slinné žlázy, rty a kůži obličeje. Dohromady představují asi 5% všech onkologických onemocnění. Příčinou tři čtvrtin těchto nádorových onemocnění je kouření a nadměrná konzumace alkoholu, špatná hygiena dutiny ústní a nedostatečná péče o chrup… Naše Pionýrská skupina žlutá kvítka prodávala v Hradci a Stodě. Celkem bylo vybráno 11 701 Kč, děkujeme všem, kteří přispěli. Osobně bych chtěla poděkovat našim instruktorům, mladým lidem, kteří se této akce zúčastňují dobrovolně.

Danuše Heřmanová, PS Hradec

Hrádek

Ve středu 10. května se uskutečnil tradiční Den proti rakovině. V Hrádku prodej žlutých kvítků měsíčku lékařského zajišťovali žáci ZŠ a zároveň členové Pionýrské skupiny Hrádek. Prodalo se téměř 800 kytiček. Počasí se umoudřilo, takže se dalo prodávat po celý den.

Vlasta Vasková, PS Hrádek

Kopřivnice

Rok se s rokem sešel a je tady opět Květinkový den, který letos připadl na 10. května. Pionýr je partnerem této sbírky, takže jsme opět vyrazili do ulic prodávat žluté kytičky. A to i Ti nejmenší, Šedé myšky a naši mladí členové. Velký dík patří všem, kteří se zúčastnili, ať už jako prodejci nebo jako kupující. Může nás všechny hřát u srdíčka, že jsme věnovali svůj volný čas dobré věci.

A jak to dopadlo? Vybrali jsme 25 530 Kč na boj proti rakovině.

Božena Klimecká, PS Kopřivnice

Praha

Jak jste si určitě všimli, i tento rok se celá ČR na jeden den zažlutila. A každý mohl pomoci, aby byla ještě žlutější. Toho využila i 63. PS Sosna, která s úsměvem vyrazila do ulic Prahy již v 6 hodin ráno, aby mohla prodat kytičku každému, kdo chtěl pomoci v boji proti rakovině. U Motola jste od nás tedy mohli slyšet „Kytičku za dvacet korunek!“, na I. P. Pavlova „Kytičku za dvacku, pomůže a ozdobí!“ nebo na Pankráci „Kytičky! Máme spoustu kytiček!“ Když se prodalo všech 4300 kvítků měsíčku lékařského, vydali jsme se s pěti plnými vaky na poštu, abychom mohli vydělaných 109 154 Kč, 20 Eur a 2 groše poslat všem, kteří potřebují pomoci.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na prodeji kytiček! – Lucka, Lucinka, Tomáš, Bára, Helča, Papája, Matýsek, Ráďa, Káťa a Míša.

Vendy Nejedlá, 63. PS Sosna

Děkujeme všem! Na 21. ročníku akce se žlutými kytičkami se nám podařilo vybrat neuvěřitelných 36 000 korun. Potkat jste nás mohli u metra Lužiny, Hůrka, Luka a Zličín. Prodávali jsme od 7:30 do 18:00 a moc jsme si to užili. Přijďte mezi nás nebo alespoň příští rok přispějte také do sbírky. Budeme moc rádi.

Michal Turek, PO Rondel

Staříč

Prodali jsme všech 2750 kytiček (spoustu jsme jich museli opravovat) a vybrali jsme 66 246 Kč (o 7326 Kč více než vloni za stejný počet kytiček). Průměr za jednu kytičku tak je 24,08 Kč.

Sbírky se za naši PS zúčastnilo 47 sběračů – 22 do 15 let, 16 do 18 let a 9 dospělých, celkem ve 22 skupinách.

Počasí nám vcelku přálo, bylo sice zima, ale hlavně, že nepršelo! Lidé byli většinou také příjemní, i když samozřejmě ne všichni. Naše děti prodávaly s nadšením a elán jim vydržel do pozdních odpoledních hodin!

Pavla Dudová, PS Staříč