Víte, že?

Slovo pionýr pochází z francouzštiny (pionnier) a dnes se užívá především ve významu průkopník. V minulosti označovalo i pěší vojáky a sapéry (dnešní ženisty).

Tanec

Tato soutěžní oblast Pionýrského Sedmikvítku je určena pro všechny taneční kolektivy z ČR. Aby se mohly zapojit i oddíly, které se tanci věnují třeba jen okrajově, je otevřena i kategorie „hobby“. Žánrový rozsah je široký – od klasických i historických tanců, přes country až po moderní choreografie, Street Dance, Break Dance, Hip-hop…

I proto je vždy porota složená z odborníků na různé typy tance. Porota při vystoupení hodnotí vhodnost výběru hudby, choreografii, techniku, výraz – tanečnost, oblečení – vhodnost, účelnost a celkový dojem.

Vyhlašovatelem soutěže je Pionýr, z. s. Pořadatelem a organizátorem soutěže je Pionýr, z. s. – Pionýrská skupina Dr. Mirko Očadlíka ve spolupráci se SVČ TYMY Holešov.

 

 

Republikové finále v Tancích 2020 proběhlo virtuálně

Vzhledem k situaci a vyhlášenému nouzovému stavu nebylo možné republikové finále v Tancích pro ročník 2019/2020 uskutečnit v prezenční formě. Pořadatelé se rozhodli uspořádat soutěž virtuálně.

Děkujeme účastníkům a blahopřejeme vítězům.

Pojďte se společně s námi podívat, jak toto virtuální republikové finále Pionýrského Sedmikvítku v Tancích dopadlo.