Spolupráce probíhá i na místní úrovni - mnohé pionýrské skupiny a oddíly pořádají společné akce s oddíly jiných organizací, domy dětí a mládeže a podobně.

Koncert Děti dětem

je název již tradiční akce, pořádané od roku 1998. Základním podnětem k uspořádání 1. ročníku byla snaha pomoci obnovit zázemí dětských sdružení (táborové základny, klubovny) zničená v roce 1997 povodněmi.

Název Děti dětem je zároveň jeho základní charakteristikou – hlavními aktéry jsou zde děti (na jevišti i v hledišti) – ocenění účastníci kulturně-umělecké soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Protiváhu amatérským vystoupením vytvářejí hosté – profesionální umělci, např. Lubomír Brabec, Jaroslav Svěcený, Felix Slováček, Lenka Filipová, Monika Absolonová, Tereza Černochová či hudební skupina Hamleti.

V roce 1998 byly prvně předány Putovní poháry předsedy Vlády ČR, věnované tehdejším premiérem Ing. Josefem Tošovským. Díky spolupráci s Úřadem vlády ČR byla založena hezká tradice každoročního předávání těchto pohárů.

Koncert Děti dětem pořádáme ve spolupráci s Nadací Dětem 3. tisíciletí.

Jak probíhal koncert v roce 2023 se dozvíte v článku v Mozaice. Informace o letošním, již 25. ročníků, který se koná v sobotu 3. února 2024 od 18:00 hodin v Kongresovém centru Praha na Vyšehradě najdete pod odkazem.