Víte, že?

Autorem grafického návrhu logotypu Pionýra je Jiří Pokorný a grafický manuál na tomto znaku založený zpracovalo renomované grafické studio Kafka Design.

Český den proti rakovině 13. května 2015

Ze zpráv od našich prodejců:

Praha – U nás prodáno všech 1250 kytiček, a letos jsme vybrali rekordních průměrně 32 Kč na kytičku (= 40 395 Kč). Docela příjemné překvapení, když jsme naposledy prodávali v roce 2012, tak to bylo asi 23 Kč na kytičku.

Ondra Machulda 68. PS Lvíčata

Hrádek – Hrádek je přátelský při nákupu žlutých kvítků měsíčku lékařského. Na prevenci a léčbu nádorových onemocnění posíláme 16 857 Kč.

Vlasta Vasková PS Hrádek

Řečkovice – I řečkovičtí pionýři se letos opět zúčastnili jako dobrovolníci Českého dne proti rakovině. Prodali jsme 900 kytiček a vybrali jsme přes 22 tisíc Kč. Děkujeme všem, co si kytičku koupili a pomohli.

Anka Štěpánková Pionýr Řečkovice

Brodek u Prostějova – Jako každoročně jsme se zapojili do celostátní sbírky proti rakovině, do tzv. „Kytičkového dne“. Ve svých žlutých tričkách jsme dokázali prodat 478 kytiček v celkové hodnotě 9 720 Kč. Počasí v letošním roce přálo, a tak jsme byli všichni spokojeni s odvedeným výkonem, s pocitem dobře odvedené práce a již nyní se těšíme na další ročník.

Ivana Copková PS Brodek u Prostějova

Kopřivnice – Letos Liga proti rakovině Praha slaví 25 let své činnosti a my zas vyrážíme tak trochu slavnostně už kolikátý rok prodávat žluté kytičky. Tématem letošní sbírky byl Rakovina děložního čípku. Pionýr je partnerem této sbírky, takže i kopřivničtí pionýři vyrazili do ulic rozdávat kytičky. A to i ti nejmenší – Šedé myšky, Nezmaři a ostatní naši mladí členové. Všem kteří se zúčastnili, ať už jako prodejci nebo jako kupující, patří velký dík. A jak to dopadlo? Částka, kterou jsme vybrali, je 28 563 Kč.

Božena Klimecká PS Kopřivnice

Liberec – Naše PS Objevitelé z Liberce se jako každý rok zúčastnila Květinového dne. Ráno jsme se sešli v počtu 8 dětí a 3 dospělých, a tak jsme vytvořili 3 skupinky prodávajících. Celkem jsme měli na prodej 750 kytiček, které se nám podařilo prodat během 4 hodin. Počasí nám krásně vyšlo, a tak šlo prodávání skoro samo. Většina lidí byla velmi milá a ráda přispěla. Jedna starší paní dokonce oslovovala naše dvě nejmladší „křepelky“. Celkem jsme za kytičky vybrali částku 16 187 Kč. Na závěr jsme si na oslavu dali ještě zmrzlinu.

Lucka Boudová PS Objevitelé

Oddíl Divoká Orlice je jako jedna velká rodina, která už více než 40 let pomáhá jeden druhému. Ať je to v soukromém životě našich členů, nebo při všech akcích, co pořádáme pro všechny děti našeho okresu. Rodiče, kteří k nám chodili před 35 lety, už mají své děti v našich oddílech a na našich táborech. Kytičkový den máme ale jako svátek, kdy pomáháme úplně všem, kteří trpí zhoubnou nemocí, a to je rakovina. Snažíme se prodat co nejvíce kytiček v těchto dvou dnech, a tím co nejvíce přispět a přesvědčit zejména mladé lidi, aby věnovali více pozornosti péčí o zdraví – letos reprodukčních orgánů. Vždyť u nás každých 20 hodin na tuto chorobu zemře jedna žena, což znamená zbytečných asi 400 úmrtí žen ročně.
Proto bychom rádi poděkovali členům pionýrského oddílu Divoká Orlice, kteří již 6 let tyto kytičky prodávají. Nikdo totiž neví, zdali peníze, které tyto dívky vyberou, někdy v budoucnu nebudou potřebovat jejich rodiče, známí nebo příbuzní.
Letos poprvé se kytičky prodávaly ve středu 13 května a doprodávaly se ještě ve čtvrtek 14 května. Moc nás mrzelo, když některé skupiny na Rokycansku tyto kytičky prodávaly už od soboty. Pak se tento den 13. 5. stává nevýznamný. I přesto náš oddíl prodal celkem 4 100 kytiček a přiblížil se hranici 100 000 korun.
Všichni prodávající mají krásný pocit, že pomohli těm, kteří to potřebují. Během tohoto prodeje se naše děvčata často setkala s lidmi, kteří s rakovinou bojují, nebo dokonce z jejich rodin na tuto zákeřnou nemoc někdo umřel. Je to dost smutné vyprávění lidí, kteří naše dívky zastavovali zcela sami a ulevili si alespoň tím, že v krátkosti vyprávěli svůj příběh. Jsme rádi, že minulý rok jsme poslali na toto konto nejvíce peněz ze všech skupin. Unavených ale spokojených už druhý den sedělo všech 18 děvčat a 2 chlapci v lavicích Rokycanského gymnázia a školy Jižní předměstí. Také bychom chtěli moc poděkovat Mgr. Monice Valešové, všem učitelům a učitelkám za uvolnění dětí na tuto akci. Jsme rádi, že vše proběhlo bez problémů a všichni se vrátili domů v pořádku. Se všemi děvčaty a jedním chlapcem, kteří se této sbírky zúčastnili, se můžete opět setkat 13. 6. na 10. ročníku cesty pohádkovým lesem na zámek Kozel.
Náš oddíl Divoká Orlice je prostě jedna velká rodina, která pomáhá všem.

Pavel Hubert PS Divoká Orlice

Praha – Již poněkolikáté jsme se letos účastnili Českého dne proti rakovině. Poskládali jsme osmičlenný tým a po dvojicích jsme s úsměvem vyrazili do ulic Prahy prodávat kytičky. S prodejem jsme začali kolem osmé hodiny a to už se v Praze žlutil nejeden kout.
Zatímco v ranních hodinách jsme kytičkových dvojic potkávali desítky, kolem poledne se vytrácely a v podvečer jsme v Praze prodávali skoro sami. A ačkoliv jsme s penězi na poště strávili další dvě hodiny čekáním na spočítání a domů se někteří dostali až po 20. hodině, nelitujeme, pomohli jsme dobré věci.
Narazili jsme i na „tupce“, ale lidí, kteří si žlutý kvítek vyjadřující podporu a pomoc nemocným koupili, byla většina, včetně několika cizinců.
Náš maraton skončil po téměř 12 hodinách, a ačkoliv jsme měli uťapané nožky a vytahané ruce od peněžních vaků, stálo to rozhodně za to – prodali jsme přes 3000 kytiček a vybrali 74 138 Kč. Všem, kteří si od nás, ale i od ostatních prodejců, kvítek měsíčku lékařského koupili, moc děkujeme.

Vendy 63. PS Sosna

Kladno – Již posedmé se kladenská PS Švermováček zúčastnila prodeje kvítků „Dne proti rakovině. Naše „děti“ z 8. a 9. třídy vyrazily již v 7 hodin do ulic prodávat tento kvítek, přinášející naději. Ve čtyřech skupinkách prodávaly 400 kvítků.
Z tohoto prodeje jsme přispěli celkovou částkou 8 625,-Kč na fond Ligy proti rakovině. Nejúspěšnějšími prodejci se stali Anna Rakúsová a Jakub Vážný, v jejichž vaku se objevila částka 2 250 Kč. Ale i ostatní prodejci se snažili, co jim síly stačily.
Všem účastníkům dobrovolné akce patří veliké poděkování, prodejcům, ale i občanům Švermova, kteří si zakoupili kvítek.

Alena Šefflová PS Švermováček

Habartov – Pionýři pomáhají, jak jen mohou, proto i naše pionýrská skupina Habartov nezahálela a zúčastnila se Květinového dne, aby pomohla lidem a dětem nemocným rakovinou.
Sešli jsme se již brzy ráno, připravili jsme si kytičky, kasičku, oblékli žlutá trička a vyrazili do „terénu“ prodávat. Tato akce je hodně známá i v našem malém městě a někteří lidé nás dokonce sami vyhledali, aby si kvítek od nás zakoupili.
Postupně jsme prošli skoro celé město Habartov a snažili se vybrat co nejvíce peněz na činnost Ligy proti rakovině. Zašli jsme do obchodů, na městský úřad, do knihovny, pohybovali se po náměstí a v odpoledních hodinách prodávali hlavně u místního Tesca.
Společně se zakoupenou kytičkou jsme rozdávali leták, zaměřený tentokrát výhradně na rakovinu reprodukčních orgánů. Letos jsme opět prodali všech 300 kytiček a vybrali za ně 6 515 korun. Doufáme, že tato částka pomůže alespoň trochu zmírnit něčí nemoc.

Anna Kováčová Pionýrská skupina des. St. Roubala, Habartov