Ideály Pionýra, jež jsou základní osnovou naší výchovné práce, vycházejí z tradičních evropských hodnot a pravidel chování. Jejich cílem je vychovat slušné a aktivní občany, lidi vnímavé a ohleduplné k bezprostřednímu i širšímu okolí.

Český den proti rakovině 16. května 2012

Ze zpráv od našich prodejců:

Zdravím,
za PS Ptáčata Domažlice jsme na Kytičkách vybrali celkem 5771,- Kč, prodali jsme všech 250 ks kytiček.
Přeji krásný zbytek dne.

Lenka Žáková

Ahoj,
tak akce „český den proti rakovině“ u nás proběhla úspěšně. Bylo prodáno všech 250 ks kytiček a vybráno celkem 5411,-Kč. Je to poprvé, co se podařilo u nás na tak malém městě prodat všechny kytičky.

František Kováč
Vedoucí pionýrské skupiny des. St. Roubala Habartov

Ahoj,
posílám informaci z Květinkového dne v Holešově, měli jsme 1000 kytiček, předběžný počet neprodaných je 89. Myslím si, že vzhledem k počasí a také vzhledem k tomu, že v našem malém městě prodávalo několik dalších organizací, je to pěkný výsledek.

Jarka, PS M. Očadlíka

Ahoj,
Počasí sice bylo chladné, ale přesto se dětem akce líbila. Jedna vedoucí si s sebou vzala psíka a navlékla na něj asi 3 roky staré, seprané tričko, ale lidem se to hrozně líbilo. Hodně za námi chodili právě kvůli psíkovi.
Celkem se účastnilo vybírání 10 lidí a pes.

Lucka, PS Františkov

Ahoj,
v Hrádku jsme prodali 550 kytiček za 12 261,- Kč bez problémů. Jen se nám v okolí rojí další prodejci, tak se musíme více snažit. Mimo děti letos prodávaly i maminky z našeho mateřského klubu Klubíčko. Mělo to úspěch.

Vlasta Vasková, PS Hrádek

Květinový den středa 16.5.2012
Již po čtvrté jsme se zúčastnili jako dobrovolníci prodeje kvítků „ Dne proti rakovině.“ Žáci 9. třídy pod vedením paní učitelky Jany Sukové vyrazili již v 7 hodin do ulic prodávat tento kvítek, přinášející naději.
Ve čtyřech skupinkách prodávali žáci 250 kvítků. Z tohoto prodeje jsme přispěli celkovou částkou 4 896,-Kč na fond Ligy proti rakovině.
Nejúspěšnějšími prodejci se stali Jana Karásková, Míša Jizbová a Martin Soukup, v jejichž vaku se objevila částka 2 237,- Kč. Vak měl číslo 0305. Ale i ostatní prodejci se snažili, co jim síly stačily.
Všem účastníkům dobrovolné akce patří veliké poděkování, ať prodejcům, ale i občanům Švermov, kteří si zakoupili kvítek.

Alena Šefflová, 27. PS Kladno

Dobrý den,
posílám vám zprávu + fotografie ze sbírky Český den proti rakovině za Pionýrskou skupinu Přátelství Staříč.
Sbírky se zúčastnilo celkem: 40 sběračů, 18 dětí – pionýrů, 6 dospělých pracovníků a 16 studentů, kteří sbírali celkem do 18 sběrných vaků.
Prodali jsme celkem : 2428 kytiček ze 2550 ks, které nám byly dodány, zpět vracíme 122 ks kytiček.
Vybrali jsme : 51 856,- Kč, průměr na kytičku je : 21,35 Kč. Celková váha všech sběrných vaků byla : 26 253 gr., nejtěžšší vak vážil: 2 923 gr., do kterého 3 nejmladší pionýrky (2. a 3. tř.) nasbíraly 5 392,- Kč za 250 ks prodaných kytiček.
Všichni sběrači se opravdu moc snažili, aby prodali co nejvíce kytiček a největší vytrvalci končili až v pozdních odpoledních hodinách. Ne vždy jsme se setkávali s porozuměním a vlídným slovem, někteří lidé reagovali (slušně vyjádřeno) dosti podrážděně, ale ani tyto negativní reakce nás neodradily od snahy pomáhat a o to více nás potěšilo a zahřálo (byla totiž docela zima), když nás někdo pochválil za to, co děláme.
Za všechny účastníky letošní sbírky

Pavla Dudová, vedoucí PS