Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Tanec 2012 – výsledky

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že se budu velmi intenzivně zajímat o soutěže Pionýrského sedmikvítku, asi bych si poklepala na čelo. Když jsme se ale na oblastní poradě našeho dvojkraje zabývali situací kolem soutěží v Pionýru, padly tu už návrhy na pořádání tří republikových finále Sedmikvítku.
První z nich – tance – se ve středisku volného času TYMY Holešov uskutečnilo v sobotu 24. listopadu. Dvěstasedmdesát soutěžících ze šestnácti různých subjektů z Olomouce, Zlína, Třebíče, Svitav, Studénky, Přerova, Prostějova i bližších míst přijalo pozvání pořadatelské 2. pionýrské skupiny dr. Mirko Očadlíka a SVČ TYMY Holešov. Mezi soutěžícími byli pionýři, domečky, mateřské a základní školy i školy a kluby taneční.

Vedle profesionálů se tu v nové HOBBY kategorii předvedli ti, pro které tanec není hlavní náplní jejich volného času. Hobby kategirie se ukázala jako ideální prostor pro pionýrské či jiné oddíly, školní kluby a družiny a mnohdy i pro zájmové útvary domů dětí.
Soutěž měla svižný spád, na výkony soutěžících dohlížela pětičlenná odborná porota, v níž byli zastoupeni odborníci ze všech tanečních žánrů. Chvíle soustředění, vyčerpání, naděje, zklamání, na tvářích soutěžících bylo možno najít snad všechny emoce. Když měli vyjádřit, co se jim líbí na soutěžním dnu nejvíce, říkali shodně – atmosféra, ve které fandí každý každému a všichni si to báječně užívají.
Když došlo na vyhlašování vítězů, předávání medailí a pohárů, přišly i slzy radosti.
Shrnuto – byl to báječný den, setkání lidí, kteří se věnují stejnému koníčku. Každý z vedoucích si tu dobíjel baterky a bylo to hodně vidět. Spokojenost, pohoda, pohostinné zázemí TYMY centra, obětaví organizátoři z pionýrské skupiny Holešov i TYMY centra. Nadšený starosta města Holešov navrhnul, že by se soutěž příští rok mohla přesunout do prostor holešovského zámku, kde by určitě nabrala na noblese, která k tancům, alespoň k části z nich, určitě patří.
Všem patří obrovský dík – soutěžícím, kteří neváhali přijet a ukázat, co umí, pořadatelům, kteří ze sebe vydali všechno a ještě něco navíc, aby se na tuhle akci vzpomínalo a aby se sem soutěžící za rok třeba zase vrátili, členům poroty a moderátorce, kteří zajistili hladký průběh soutěže …
Děkujeme, Holešováci, a za dva měsíce při pořádání dalších dvou republikových finále Pionýrského sedmikvítku na viděnou !!!

Darina Zdráhalová

1. místo TS Trick Hulín
2. Místo Beat Up Zlín
3. Místo Beat Up Zlín

Více na stránkách PS Holešov.