Činnost pionýrských oddílů a klubů je rozmanitá také díky tomu, že se na její tvorbě podílejí i děti.

Propozice republikového finále – Melodie

POZOR! Republikové finále Melodie 2020/2021 proběhne zasilatelskou formou.

Je nám velmi líto, že vzhledem k současným opatřením Vlády ČR Vás nemůžeme uvítat u nás v Divadle U Kapličky v Českých Budějovicích a uskutečnit soutěž prezenčně. Uvědomujeme si také, že i kdyby zákaz konání hromadných akcí a zpěvu skončil, tak už z organizačních důvodu původně plánovaný termín 20. březen 2021 nestihneme. A neustále odkládat termín na později letos nechceme.

Proto se štáb RF Pionýrského Sedmikvítku v oblasti Melodie rozhodl, že letošní finále proběhne v distanční formě. Účastníci republikového finále tak budou soutěžit s nahrávkami skladeb.

Upozorňujeme na důležitou změnu v propozicích pro letošní ročník.

Všichni soutěžící mají k dispozici prostor pro jednu skladbu . Pokud chtějí vystoupit s druhou skladbou, musí se jednat buď o autorskou tvorbu, nebo o písničku lidovou.

2020/2021

1. REPUBLIKOVÉ FINÁLE MELODIE, XXV. ročník (dále jen RF)

1.1. VYHLAŠOVATEL SOUTĚŽE: Pionýr, z. s.
1.2. POŘADATEL RF:
Pořadatelem RF je Pionýr, z. s. – Jihočeská krajská organizace Pionýra
Korespondenční adresa: Sedmikvítek, Pionýr, z. s. – Jihočeská KOP, Husova 622/45, 370 05 České Budějovice.
Kontaktní osoba: Peter Padúch, kancelar@jihocesky-pionyr.czpaduchpeter@seznam.cz, tel. 777 793 668
1.3. MÍSTO KONÁNÍ: Divadlo „U Kapličky“, Husova 45, 370 05 České Budějovice.

RF proběhne distanční formou – zasilatelsky.

1.4. TERMÍN KONÁNÍ: doručení nahrávek do 25. dubna 2021 do 24.00 hodin.

2. PODMÍNKY ÚČASTI V RF

2.1 PROGRAM VYSTUPUJÍCÍCH
2.1.1. Soutěžící interpretují vlastní nebo převzatou tvorbu. Soutěž není určena pro žánry folk, country a trampská píseň.
2.1.2. Všichni soutěžící mají k dispozici prostor pro jednu skladbu. Pokud chtějí vystoupit s druhou skladbou, musí se jednat buď o autorskou tvorbu nebo o písničku lidovou.

2.2 ZPŮSOB DORUČENÍ NAHRÁVEK
2.2.1. Nahrávky lze doručit na CD, DVD nebo flashdisku na zasilatelskou adresu (Sedmikvítek, Pionýr, z. s. – Jihočeská KOP, Husova 622/45, 370 05 České Budějovice) nebo prostřednictvím odkazu, na kterém je skladba uložena na webu, zaslaného společně s přihláškou na e-mail paduchpeter@seznam.cz  nebo  kancelar@jihocesky-pionyr.cz.komba).
2.3. ÚČASTNICKÝ POPLATEK: Poplatek je pro letošní ročník zrušený.

3. PŘIHLÁŠKY A PRŮBĚH RF

3.1. Přihláška do RF se podává prostřednictvím mailu paduchpeter@seznam.cz.
3.2. TERMÍN PRO PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY

Uzávěrka závazných přihlášek je 25. dubna 2021. Výjimku je možné učinit pouze po předchozí domluvě soutěžícího s pořadatelem RF.

3.3. AUTORSKÁ ČÁST SOUTĚŽE

Jednotlivec nebo skupina mohou přihlásit do soutěže maximálně dvě vlastní skladby, které budou odehrány v rámci soutěžního vystoupení. Pro zařazení je nutné zaslat pořadateli RF e-mailem texty skladeb, v záhlaví doplněné o název skladby, jména autorů a soutěžní kategorii. Pokud nebude tato podmínka splněna, nemusí být skladba zařazena. Je vhodné připojit i odkaz na stránky s autorskou nahrávkou (není ale podmínkou).

3.4. ZAŘAZENÍ DO KATEGORIÍ A ROZPIS VYSTOUPENÍ
3.4.1. Při RF jsou soutěžící zařazováni do kategorií, ve kterých absolvovali oblastní kolo, pokud byli zařazeni správně.
3.4.2. Dramaturgický plán se pro letošek sestavovat nebude.

4. VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Veřejné vyhodnocení a zveřejnění výsledků se uskuteční v sobotu 15. 5. 2021. Forma bude upřesněna dle aktuální situace v ČR.

Pořadatel jsi vyhrazuje právo umístit výběr přihlášeních skladeb a výsledky na webu Pionýra a jeho sociálních sítích.

Soutěžní řád a propozice ke stažení.

Formuláře pro poskytnutí souhlasů ke stažení.