Zaměření pionýrských oddílů je rozmanité, najdou se například indiánské, rybářské, myslivecké, modelářské a další.

LTŠ 2017

LTŠ rukodělná

Termín: 13. – 18. srpna 2017 Místo: Zelená Lhota Cena: 900,- Kč (pro nečleny Pionýra 2.000,- Kč)

Pokud se svými oddílovými dětmi na schůzkách vyrábíte, je tahle LTŠ určená právě pro vás. Program po celých 6 dní je zaměřený na rukodělné vyrábění, načerpáte nové inspirace, vytvoříte si vzory a předlohy na mnoho schůzek. Na LTŠ budeme pracovat s různými materiály a techniky budou zaměřené jak pro malé tak pro velké děti. Akce je vhodná pro začínající instruktory, ale i zkušené oddílové vedoucí.

Na akci je možné s sebou vzít děti i partnery, bez nároku na možnost vyrábění, za snížený účastnický poplatek 300 Kč za osobu za pobyt.

Pořadatel akce: Plzeňská KOP

Doprava: vlastní

Ubytování: na pokojích na palandách po 10 účastnících ve vlastních spacácích

Strava: po celou dobu pobytu je zajištěno celodenní stravování i s pitným režimem

Požadované vybavení: spacák, polštář, přezůvky, ostré nůžky, kleště na korálky, plavky

Doporučený věk: od 15 let do 99 let

LTŠ Bokouš

Termín: 26. 8. – 2. 9. 2017

Místo: Bokouš

Cena: 600,- Kč

LTŠ Bokouš je určena pro mladé zájemce ve věku 14 – 18 let, kteří si chtějí vyzkoušet sedmidenní zážitkový kurz na vlastní kůži. Táborová škola se ponese v duchu zážitkových her se všestranným zaměřením. Outdoorový program s metodickým rozborem by měl účastníkům otevřít obzor do světa plného zážitků a prožitků.

Cíle: V rámci programu bude kladen především důraz na samotnou motivaci účastníků.

Další cíle:

– získání základních vědomostí z oblasti zážitkové pedagogiky

– osobnostně sociální rozvoj jedince

– osvojení tábornických a komunikativních dovedností

– ukázky zážitkových programů, – rozbor programů a vedení reflexe

Pokud vám již bylo 15 let, požádejte svého skupinového vedoucího, aby vám nastavil v RISP uživatele webu a potom se budete moci přihlásit nově získanými přihlašovacími údaji. Pokud je vám méně než 15 let, hlaste se na e-mail: anna.novakova@pionyr.cz.

Pořadatel akce: Pionýr, z. s.

Doprava: Vlastní

Ubytování: Zajištěno v dvoulůžkových podsadových stanech, popř. v klubovně

Strava: Zajištěna (místní kuchyň + pitný režim po celou dobu akce)

Doporučený věk: od 14 let do 18 let