Víte, že?

Pokud vás zajímá cokoli o Pionýru, můžete nám zavolat na číslo: 777 248 720 nebo napsat na e-mail: pionyr@pionyr.cz.

Co mám dělat, když… jsem se nově stal vedoucím oddílu?

Stal ses vedoucím oddílu? Blahopřejeme! Již za sebou máš několik významných kroků. To hlavní tě teprve čeká, ale neboj, nejsi v tom sám. Přinášíme ti pár užitečných informací a odkazů.

Do začátku se ti může hodit:

Pionýrské databáze a aplikace:

  • Web pro členy – část pionýrského webu je určena jen členům 15+ – zde najdeš (po přihlášení) důležité dokumenty, odkazy, kontakty a další informace. Podle oprávnění uživatele tu lze i dost informací vkládat, jde například o články, hry a aktivity, informace o otevřených akcích, táborech, táborových základnách apod.
  • RISP – registrační a informační systém Pionýra – je databází členů a dalších evidovaných osob. Data můžeš použít například pro export seznamu účastníků akce. Pokud se ti nepodaří do systému vstoupit, obrať se na vedoucího své PS.
  • V RISPu se také nastavují práva pro přihlašování do členské části webu (více zde).
  • E-moška – internetový pionýrský jarmark – tady si můžeš vybrat z pionýrského oblečení, propagačních předmětů a materiálů pro děti i dospělé. Přihlašovací údaje jsou shodné s těmi do členské části webu.
  • Přihlašovna – slouží k přihlašování na pionýrské akce (Kamínka, RESET, vzdělávací kurzy apod.). Přihlašovací údaje jsou i zde shodné s těmi do členské části webu.

Kromě RISPu u všech dílčích aplikací (jako je právě E-moška či Přihlašovna) platí, že pokud se jednou přihlásíš, můžeš dle libosti „překlikávat“ a systém si tě až do odhlášení „pamatuje“.

Vzdělávání:

Jako vedoucí oddílu musíš mít splněnu Kvalifikaci oddílového vedoucího. Ale nezapomeň dbát na svůj další rozvoj i na vzdělávání ostatních členů oddílů – tvých zástupců, instruktoři.

Činnost:

Náměty pro činnost můžeš čerpat například z nabídkových výchovných programů – ty najdeš buď na „Inspiruj se“ nebo tady.

Pionýr pořádá celorepublikové akce a soutěže (některé jsou i postupové), tak neváhej a vyprav se se svým oddílem na některou z nich. Potkáš tam stejně naladěné lidi. Ať už je to Pionýrský Sedmikvítek, uzlařská soutěž O Putovní pohár Zlaté růže nebo sportovní turnaj.

Jednou za dva roky se koná RESET neboli Republikové setkání pionýrských oddílů z celé republiky.

Užitečné kontakty a odkazy:

Máš nějaký problém? Napiš nám na pionyr@pionyr.cz.