Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Pionýrské soutěže, akce a projekty

Být pionýr není jen žít si svůj oddílový život. Je to příležitost k potkávání se a zažívání společných dobrodružství. Vyzkoušej se svým oddílem nebo skupinou některou z pionýrských soutěží či akcí nebo se zapoj do projektů, které organizujeme nebo jsme jejich partnery. Buď pionýr v Pionýru.

Soutěže

v Pionýru podporujeme zdravou a přirozenou soutěživost. Dáváme možnost kolektivům i jednotlivcům, kteří nevykonávají aktivitu na vrcholové úrovni, ale spíše pro radost, zasoutěžit si a změřit své síly v pohodové a příjemné atmosféře, která soutěže provází. Chceš se přidat?

Pionýrský Sedmikvítek

je soubor soutěží v kulturně uměleckých činnostech.

O putovní pohár Zlaté růže

je soutěž v uzlování pro děti a mládež ve věku od 7 let.

Sportovní turnaje

v tradičních i netradičních sportech probíhají na různých místech naší republiky.

Pionýrská stezka

je soutěž zaměřená na všestranný rozvoj různých dovedností a znalostí.

Soutěž etapových her

je určena těm, kteří se chtějí podělit o své nápady a náměty k táborové a celoroční činnosti.

Soutěž technických dovedností

je určena pro děti, které rádi staví z Merkuru nebo jiných technických stavebnic případně je baví stavět papírové nebo dřevěné modely.

Republikové akce

Některé jsou příležitostí pro to se setkat s Pionýry z celé republiky, vyměnit si zkušenosti a navázat nová přátelství a kontakty. Ale všechny mají jedno společné, ukázat, že Pionýr je dobrá značka a stojí za to se k ní hlásit.

Ledová města

dávají příležitost seznámit se v období pololetních prázdnin s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi českých měst, které děti často znají jen ze školních učebnic.

Děti dětem

hrají a zpívají pro radost. Koncert je vyvrcholením soutěže Pionýrský Sedmikvítek, kam se můžeš se svým oddílem také přihlásit.

RESET

je republikové setkání pionýrských oddílů s bohatou nabídkou aktivit a výměnou zkušeností. Koná se jednou za dva roky. Přijeď se svým oddílem.

RSAO

je republikové setkání airsoftových oddílů zaměřených na brannou činnost.

Pionýrské projekty

jsou stejně rozmanité, jako život v Pionýru. Jejich nabídka je navíc doplněna o projekty, do nichž se zapojujeme a spolupracujeme na nich s jinými subjekty.

Opravdu dobrý tábor

mohou prožít všichni, kteří si vyberou z naší nabídky letních i zimních táborů. Pro rodiče a děti nabízíme ucelený soubor informací.

Parťáci

jsou projekt pro opravdovou integraci dětí ze zařízení institucionální výchovy. Zkuste to také.

Zdravá pionýrská krev

koluje v žilách těch, kteří to potřebují. Naši členové darují krev na transfúzních stanicích po celé zemi. Zde najdeš informace, jak krev darovat.

Český den proti rakovině

podporují již od roku 2008 dobrovolníci z řad Pionýra. Spolupracujeme s Ligou proti rakovině.

72 hodin

jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR, ke kterým se přidávají i pionýři.

Ukončené projekty

Klíčení

je projekt podpořený z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.

Umačkáni dětmi

jsou dobrovolníci, kteří s nimi pracují. Projekt vznikl na podporu ocenění dobrovolné práce.

Sami o sobě

píší, fotí, točí a prezentují tak své oddíly a skupiny – tak proč si v tom nezasoutěžit.

Fazole

neboli víkend s výchovnými programy bylo setkání pionýrských oddílů zapojených do výchovných programů Pionýra.

Pionýři na cestě do vesmíru

byl v roce 2021 projekt na podporu činnosti, která musela být v té době utlumena z důvodu COVID19.