Víte, že?

Zaměření pionýrských oddílů je rozmanité, najdou se například indiánské, rybářské, myslivecké, modelářské a další.

Co mám dělat, když… o sobě chceme dát vědět?

Máš pocit, že byste jako oddíl nebo skupina měli dát víc vědět okolnímu světu, co děláte? Dohodni se s ostatními a vyberte si ze spousty možností, které se nabízejí.

Uspořádejte otevřenou akci

Pohádkový les, sportovní turnaj či odpoledne her… Na akci je možné rozdávat propagační letáky oddílu, vaší PS, Pionýra. V E-mošce si můžete objednat balíček propagačních předmětů a drobných dárků – při splnění základních podmínek jej dostanete s výraznou slevou.

Při tvorbě obsahu letáků a plakátů by se vám mohly hodit grafické prvky Pionýra.

Jak nejlépe s lidmi mluvit o Pionýru zjistíte zde. Pozvánku na akci nezapomeňte vložit přes administrační rozhraní na naše webové stránky do otevřených akcí. Nebo ji zašlete zdarma na různé webové portály k tomu určené, např. kdykde.czkamsdetmi.czpidak.czatlasceska.czkudyznudy.czpeknyden.cz apod. Také se vyplatí pozvánku vložit na stránky vaší obce, kraje apod.

Jak zrealizovat otevřenou akci od prvního nápadu až do závěrečného zhodnocení najdete ve Speciálu Mozaiky Pionýra Otevřené akce (nejen) pro začátečníky.

Zviditelněte svůj tábor

Krom letáků, které rozdáváte na vašich otevřených akcích či ve třídách, můžete dát vědět i prostřednictvím internetu. V seznamu našich táborů nemůže přece ten váš chybět! Přidejte ho do projektu ODT přes administrační rozhraní (stejný postup jako u otevřených akcí).

Rozešlete tiskovou zprávu

Nejlépe ještě před akcí… Podrobně se propagaci, a tedy i spolupráci s médii, věnovaly čtyři přílohy Mozaiky.
Šablonu tiskové zprávy si stáhněte zde.
Pokud chcete pomoci s korekturou textu, nebo i s rozesláním zprávy do médií, zašlete nám ji na pionyr@pionyr.cz.
Zprávu zkuste rozeslat okruhu novinářů, zpravodajů místní televize obecních novin apod., na které se vám podařilo nasbírat osobní kontakty. Je možné, že přijedou zpracovat na akci reportáž.

Napište článek

Napište o tom, co děláte, jak se vám daří, čemu se věnujete, jakou akci jste pořádali, kam jezdíte na výlety…

Článek můžete umístit do aktualit na náš web. Vkládá se zde a po schválení bude zveřejněn na www.pionyr.cz.

Článek zkuste rozeslat na některé weby k tomu určené, např. Borovice.czAdam.czCeskaskola.czpredskolaci.czskolaci.com apod. Zkuste se přihlásit také na Novinky.cz. Nezapomeňte na tiskoviny své obce či kraje, které dostáváte zdarma do vašich schránek. Adresu redakce v ní určitě objevíte sami.

Pokud si nejste jisti svým slohovým či češtinářským umem, zašlete nám článek ke korekci na pionyr@pionyr.cz.

Mohlo by tě dále zajímat:

…chci poděkovat za práci?
…mám pocit, že nemám dost informací?