Víte, že?

Opravdu dobrý tábor pomáhá dětem a rodičům s výběrem táborů už od roku 2005. Cenné rady nabízí i návodná videa na našem YouTube kanále.

Folklorní tance 2013

Finále se konalo od 15. do 17. 11. 2013 ve dvou městech na Vysočině. Celkem se Sedmikvítku zúčastnilo 369 účastníků. Maďarští hosté, na letošním ročníku ze dvou měst, Szekszárd a Bátaabáti. Soutěžní klání se konalo v Chotěboři. Další doprovodné kulturně-historické aktivity probíhaly v Jihlavě a na Doubravce, kde nedělní dopoledne trávily české soubory. V rámci soutěží proběhla dílna s porotou a mezi vedoucími souborů. V porotě zasedali dva odborníci na folklorní tanec. Předsedkyní poroty byla Radka Erenbergerová (FoS ČR), členem poroty byl Josef Dospěl.

Slavnostního zahájení v pátek na chotěbořském náměstí, kde byl i ohňostroj, se zúčastnila starostka města Chotěboř paní Eliška Pavlíková. Ceny souborům spolu s předsedou krajské organizace Pionýra Mgr. Jiřím Němcem předala radní Kraje Vysočina Dr. Marie Kružíková, starostka Chotěboře Eliška Pavlíková a předsedkyně poroty Radka Erenbergerová. 
Pořadatelem akce byla Krajská organizace Pionýra kraje Vysočina, podpořilo ji Koordinační uskupení NNO Vysočiny (KOUS), kraj Vysočina a město Chotěboř. Již podruhé byl zprostředkován přímý přenos soutěže na Internetu. Podle našich zjištění přímý přenos sledovalo stovky rodin nejen v České republice, ale zejména v Maďarsku. 

Výsledky soutěže:

I. kategorie 1. místo Dřeváček Jihlava
2. místo Vysočánek Hlinsko
3. místo Okřešánek Třebíč
Dále bez pořadí Rouchováček Rouchovany, Rozmarýnek Třebíč, Hrotovčánek Hrotovice, Kalamajka Havlíčkův Brod.
II. kategorie 2. místo Líšňáček Brno
3. místo Kalamajka Havlíčkův Brod
3. místo Rouchováček Rouchovany
První místo nebylo porotou uděleno.
III. kategorie 1.místo Okřešánek Třebíč
IV. kategorie 1. místo Bátaabáti
2. místo Bystrouška Bílovice nad Svitavou
3. místo If ju Sziv Seksárd