V roce 1990 byla obnovena činnost Pionýra jako samostatného sdružení bez vazeb na politické či náboženské ideologie.

Něco za něco 2023

Něco za něco, je projekt, který měl po covidové pauze znovu přiblížit programy z cyklu Výpravy za poznáním. Od března do září 2023 jste nám posílali zprávy. Zpětná vazba se sešla od oddílových vedoucích a instruktorů i od dětí. Zajímalo nás, zda je aktivita ještě „in“, jestli si ji vedoucí o něco doplnili, nebo ji sice s dětmi zařadili na program, ale totálně propadla – proč? Nebojte se, zpětná vazba od vás nezapadne. Sekce rozvoje výchovných programů s ní bude pracovat.

Díky, že jste nám napsali 🙂

Aviča, Renča, Majda, Peťa, Jana, Peťa, Darina a Anička

Jak to celé probíhalo?

Každý měsíc byl věnován jedné oblasti (Člověk a společnost, Příroda, Sport, Technika a Umění) z nabídkových výchovných programů Výpravy za poznáním.

Vybrat jste si mohli buď zabalené sady na Úložišti, nebo vyhledávat jednotlivé aktivity na Inspiruj se, nebo z papírové podoby, kterou je možné stále získat na Ústředí Pionýra.

První NĚCO

Stačilo v daném měsíci ve své oddílové činnosti vyzkoušet jednu (nebo i více) z nabídkových aktivit a na e-mail necozaneco@pionyr.cz zaslat své postřehy a zkušenosti z aktivity.

Oblasti pro jednotlivé měsíce:

• Březen 2023 – Umění
  • Duben 2023 – Příroda
  • Květen 2023 – Člověk a společnost
  • Červen 2023 – Sport
  • Prázdninový speciál 2023 – MIX oblastí

Druhé NĚCO

Ze zaslaných příspěvků byly každý měsíc vylosovány 3 oddíly a děti, které obdržely předem ohlášenou odměnu pro daný měsíc. Výsledky losování jsou zveřejněny na youtube Pionýra. Zpětnou vazbu od zapojených oddílů najdete utříděnou podle jednotlivých oblastí.

Speciální prázdninové kolo

Měsíc: Červenec a srpen

Oblast: Všechny oblasti – Člověk a společnost, Příroda, Sport, Technika, Umění

Termín pro zaslání příspěvků: do 10. 9. 2023

Termín vyhlášení vylosovaných výherců: úterý 12. 9. 2023

Zapojily se 4 pionýrské skupiny. Přišlo nám 48 zpráv od dětí.

V úterý 12. září vylosoval pionýrský pes společně s předsedkyní Pionýra Darinou Zdráhalovou odměny pro ty, kteří nám na adresu necozaneco@pionyr.cz poslali své zprávy.

Pusťte si video z losování a podívejte se, kdo vyhrál.

Děkujeme všem, kteří se zapojili. 🙂

Čtvrtému kolu vládl sport

Měsíc: Červen

Oblast: Sport

Termín pro zaslání příspěvků: do 30. 6. 2023

Termín vyhlášení vylosovaných výherců: úterý 5. 9. 2023

Zapojilo se 7 pionýrských skupin. Přišlo nám 51 zpráv od dětí.

V úterý 5. září vylosoval pionýrský pes společně s předsedkyní Pionýra Darinou Zdráhalovou odměny pro ty, kteří nám na adresu necozaneco@pionyr.cz poslali své zprávy.

Pusťte si video z losování a podívejte se, kdo vyhrál.

Tak hezky ven a můžete s dětmi vyzkoušet nové sporty nebo prověřit jejich kondičku. 😊

Třetí kolo se věnovalo oblasti Člověk a společnost

Měsíc: Květen

Oblast: Člověk a společnost

Termín pro zaslání příspěvků: do 31. 5. 2023

Termín vyhlášení vylosovaných výherců: úterý 6. 6. 2023

Zapojilo se 11 pionýrských skupin. Přišlo nám 78 zpráv od dětí.

V úterý 6. června vylosoval pionýrský pes společně s předsedkyní Pionýra Darinou Zdráhalovou odměny pro ty, kteří nám na adresu necozaneco@pionyr.cz poslali své zprávy.

Pusťte si video z losování a podívejte se, kdo vyhrál.

Jsme moc rádi, že nám posíláte své postřehy. A jsme rádi i za zprávy od dětí. Pohled dětskýma očima je někdy zcela odlišný od toho dospěláckého. 😊

Druhé kolo bylo o Přírodě

Měsíc: Duben

Oblast: Příroda

Termín pro zaslání příspěvků: do 30. 4. 2023

Termín vyhlášení vylosovaných výherců: úterý 2. 5. 2023

Zapojilo se 14 oddílů ze 13 pionýrských skupin. Přišlo nám 116 zpráv od dětí.

V úterý 2. května vylosoval pionýrský pes společně s předsedkyní Pionýra Darinou Zdráhalovou odměny pro ty, kteří nám na adresu necozaneco@pionyr.cz poslali své zprávy.

Pusťte si video z losování a podívejte se, kdo vyhrál.

Díky za vaše zprávy a náměty. 😊

První kolo ve znamení Umění

Měsíc: Březen

Oblast: Umění

Termín pro zaslání příspěvků: do 31. 3. 2023

Termín vyhlášení vylosovaných výherců: úterý 4. 4. 2023

Zapojilo se 6 oddílů z 5 pionýrských skupin. Přišlo nám 81 zpráv od dětí.

V úterý 4. dubna vylosoval pionýrský pes společně s předsedkyní Pionýra Darinou Zdráhalovou odměny pro ty, kteří nám na adresu necozaneco@pionyr.cz poslali své zprávy.

Pusťte si video z losování a podívejte se, kdo vyhrál.

Děkujeme všem za zaslané příspěvky. Podívejte se na výběr toho, co jste nám k aktivitám z oblasti Umění poslali.