Jedeme dál – PS Dobřany

Tak naše celoroční etapová hra Ahoj Evropo, pokračuje. V prosinci to bylo Německo, kdy jsme vyrobili korálkové hvězdičky, vánoční přáníčka a sněhuláčka. Proběhla soutěž v hodu šipkami na terč O vánočního kapra, která měla tři vítěze a na závěrečné schůzce to bylo společné posezení u stromečku s občerstvením – mimo cukroví i typickou štolou, kterou mají v Německu místo vánočky a hraní postřehové hry „Hlava, uši, ramena..“, kdy bylo úkolem co nejrychleji získat perníček a na závěr společný zpěv koled při kytaře a flétně.

Obrazek

Další setkání to už bylo v lednu, kdy jsme se „přesunuli“ do dalšího státu Evropy – Finska. Na nástěnce máme jeho vlajku, státní znak a další informace. Navíc nám další zajímavosti připravila vedoucí Lucka. A protože Finsko má i moře, tak jsme tvořili papírovou velrybu a pak hráli stolní hry  – Stiga hokej a fotbal.

Navíc jsme si rozdali přihlášky na připravované akce – Ledovou Plzeň, jarní prázdniny, letní tábor a krajské kolo výtvarného Sedmikvítku na táborové základně Zelená Lhota.

Na další schůzce jsme se opět vrátili k moři a z papírových talířků tvořili rybičky a na závěr hráli hru „Nápodoba“. Každý si postupně vybral 3 lístečky, podle kterých měl beze slov předvést kdo je, jaký je a co dělá. Například – zamilovaná slepice skáče po jedné noze. Ostatní hádali a moc se jim to líbilo. Jinak Dominik ještě připravoval ořechy pro sýkorky, které lítají na okno ke krmítku u naší klubovny.

Další informace najdete i na našem FB Pionýrská skupina Dobřany.

19. 1. 2024, Michal Rejzek