Děti se v Praze pobaví v laboratoři, muzeu nebo v zábavním parku

Letos vám v Mozaice přineseme další tipy na zajímavá místa, která jsou jako stvořená pro návštěvu s dětmi. Během letošního ročníku se podíváme do všech koutů republiky, ale kde jinde začít než v hlavním městě ČR, ve stověžaté Praze.

Jako první se vydáme do Muzea smyslů, které vám dokáže, že není vždy dobré věřit tomu, co nám naše smysly říkají. U více než 50 exponátů můžete být na vlastní oči svědky hrátek s perspektivou a optickými iluzemi, při nichž si budete klást otázku, zda je to vůbec reálné a vy se nenacházíte pouze ve snu. Fata morgána, stereogramy, místnosti vzhůru nohama a mnoho dalších exponátů vás nejen pobaví, ale také poučí o lidských smyslech.

Dalším muzeem, které dnes doporučíme, je Lumia Gallery. Výstava se zaměřuje na moderní umění plné 3D projekcí, audiovizuálních zážitků, hrátek se světlem při nichž se budete cítit jako v jiném světe. Spousta děl, která zde jsou k vidění, je plně interaktivních, což umožňuje dětem upustit uzdu fantazie a přetvářet díla vlastním způsobem.

Chcete-li si ale něco vyzkoušet na vlastní kůži, resp. vlastní ruce, můžete navštívit Zážitkovou laboratoř Manufaktura Experience. Na workshopech, které laboratoř nabízí, si děti vyzkouší tvorbu šamponů, tělových olejů a koupelové soli, u nichž si vyberou barvu a vůni, přičemž to vše zakončí vlastní etiketou. Nebo si také můžete vyzkoušet tvorbu vlastních šperků z tradičních českých komponentů.
Pokud ale raději trávíte čas venku, určitě si nenechte ujít Zábavní park Krtkův svět. Zde se děti mohou vyblbnout v lanovém centru, klouzat se na skluzavkách, skákat na trampolínách, projet si park autovláčkem a navštívit mnoho dalších atrakcí. Pro milovníky zvířat je zde i minizoo, v níž žijí prasátka, kozy, husy a ovečky, ale největší raritou je zakrslý africký skot. Tento zábavní park nezapomíná ani na rostliny, nachází se zde skleník, ve kterém se děti naučí o nejrůznějších rostlinách.

S dětmi staršími 8 let vám pak doporučujeme navštívit Bobovou dráhu Prosek. Ta nabízí nerezovou dráhu, po níž se můžete řítit rychlostí až 62km/h. Dráha je absolutně bezpečná a děti mladší osmi let mohou jezdit jen v doprovodu dospělé osoby.

U našeho posledního doporučení se vydáme do hlubin moří, oceánů ale i sladkých vod v zoo Mořský svět. V celkem 60 akváriích, přičemž jedno z nich je i největším v České Republice, se dětem nabízí možnost prohlédnout si celkem 360 druhů různých vodních živočichů. Čekají zde na vás sladkovodní ryby, piraně, vodní želvy a samozřejmě také žraloci.

Vojta

18. 9. 2023, Tereza Paulíková Trojanová

 

Fotografie