Proběhlé kurzy

V březnu se na TZ Lípa v Tisé u Děčína uskutečnily dva odborné kurzy, které pořádalo PVC01. Tím prvním bylo školení v účetním programu Money a tím druhým byl kurz práce s motorovou pilou.

Kurz Money

O víkendu 15.-17.3.2024 se na TZ Lípa v Tisé u Děčína uskutečnilo školení pro hospodáře a účetní pionýrských skupin. Cílem kurzu bylo si zopakovat efektivní účtování a vedení účetnictví v programu Money. Všech 15 účastníků odjíždělo domů se spoustou užitečných informací a troufáme si tvrdit, že to nebyl promarněný víkend. Děkujeme Pavlovi Koškovi za lektorování a Jirkovi Žďárovi za skvělou stravu.

Kurz práce s motorovou pilou

O víkendu 22.-24.3.2024 se v Tisé u Děčína uskutečnil akreditovaný kurz práce s motorovou pilou. Obsah víkendového kurzu byl rozdělen na část teoretickou i praktickou. V rámci teoretické části se účastníci dozvěděli základy bezpečnosti práce s motorovou pilou a jak obsluhovat motorovou pilu. Následná praktická část byla zaměřena na techniku řežu, prořezávku i kácení do 40 cm průměru. Kurz to byl byl, dle ohlasů účastníků, velmi povedený.

26. 3. 2024, Michal Rejzek

 

Fotografie