Víte, že?

Zaměření pionýrských oddílů je rozmanité, najdou se například indiánské, rybářské, myslivecké, modelářské a další.

Dětská Porta

DĚTSKÁ PORTA je největší celostátní postupovou soutěží dětí a mládeže v oblasti folk a country v České republice.  

Organizace Pionýr ji pořádá již 31 let, jako jednu z oblastí Pionýrského Sedmikvítku, projektu, který pomáhá dětem a mládeži trávit volný čas zajímavou volnočasovou aktivitou.

DĚTSKÁ PORTA je soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby jednotlivců i skupin, orientovaných na folk, country a příbuzné žánry. Je rozdělena do 9 věkových kategorií a probíhá ve dvou stupních. Prvním je cca 12 oblastních kol, konaných v průběhu podzimu na celém území ČR a druhým republikové finále, do něhož mohou postoupit jak vítězové kategorií, tak talenty na základě dosažených výsledků.

 

detska_porta_vodnici1

A právě toto vyvrcholení celé soutěže nejlépe dokumentuje její postupný vývoj. Poté, co se 23 z prvních 25 ročníků uskutečnilo v uzavřeném prostředí pražských klubů či divadel (nejdéle hostilo RF divadlo „Za plotem“ v Praze-Bohnicích), rozhodl se Pionýr po skončení čtvrtstoletí soutěže vrátit finále Dětské Porty z vnitřního prostoru zpět na venkovní pódia. Mimo návratu do přírodnějšího prostředí bylo cílem i oslovení ještě většího počtu rodičů i dětí, dodání nové motivace soutěžícím a využití i jiných měst než Prahy. A tak se 26. ročník konal v ostravském lesním amfiteátru Landek Park a další tři v krásném velkém dvoře Starého pivovaru v Kroměříži. A protože Kroměříž přijala během minulých let Dětskou Portu za svou, bude se ve Starém pivovaru konat i vyvrcholení jejího 32. ročníku.

 

 

 

Pár rychlých informací z republikového finále

 

Podívejte se na výsledkovou listinu republikového finále Dětské Porty 2022/2023. Zjistíte, jak to všechno dopadlo a kdo získal po šesti letech Zlatou Dětskou Portu.

 

Přečtěte si:

Struny číslo 1 – vydány před republikovým finále

Struny číslo 2 – vydány na republikovém finále odpoledne

Struny číslo 3 – vydány po republikovém finále, pouze v elektronické formě.

 

Celou sobotu se streamovalo, podívejte se na youtube kanále Pionýra na záznam ze soutěžní části republikového finále, abyste zjistili, jak se finalistům v Kroměříži dařilo a jaká tam byla pohodová atmosféra. Záznam z vyhlášení výsledků je nahrán samostatně.

 

Budeme rádi, když nám poskytnete cennou zpětnou vazbu, abych věděli, na čem máme v příštím ročníků víc zapracovat.

Vyplnit dotazník!

 

Děkujeme všem, kteří se republikového finále zúčastnili a společně si užili sobotu ve znamení folku a country.