V roce 1990 byla obnovena činnost Pionýra jako samostatného sdružení bez vazeb na politické či náboženské ideologie.

Dodgeball

Dodgeball je týmový sport, ve kterém hráči dvou týmů házejí míče a trefují soupeře, zatímco se vyhýbají jejich hodům. Cílem každého týmu je dostat ze hry všechny členy protějšího týmu a to buď jejich vybitím, chycením jimi hozených míčů nebo donucením k porušení pravidel např. k přešlapu.

Sport je v české republice pod správou České Asociace Dodgeballu (ČAD), která vznikla 28. března 2018, pořádá Mistrovství České republiky a nominuje reprezentanty na mezinárodní turnaje. Česká Asociace Dodgeballu je členem Evropské Dodgeballové Federace (EDF) a Evropská Federace Dodgeballu je členem Světové Federace Dodgeballu (WDBF).