Husovka opět ožila divadlem

V sobotu 15. dubna jsme spolu s dětmi utrhli letošní kvíteček z Pionýrského Sedmikvítku v oblasti Divadlo. Porota byla čtyřčlenná a jejími členy byli Karel Vontroba - režisér a dramaturg Divadelního spolku Lužnice Bechyně, Eliška Lehmanová - členka DS Lužnice Bechyně, Jan Štěch - bývalý člen Jihočeského divadla a dnes režisér DS Šramot a předsedkyně poroty Jarka Malinová, režisérka DS J. K. Tyla a DS Marediv z Českých Budějovic. Porota zhlédla deset soutěžních vystoupení souborů, které postoupily do sobotního finále z oblastních kol.

Obrazek

Už v pátek odpoledne ožil sál naší pionýrské Husovky při zkouškách divadelních kusů. Děti se střídaly podle toho, jak dojely k nám do Jižních Čech. Některé šly na jeviště skoro rovnou od přijímaček na střední školu. Zkoušení bylo intenzivní, aby pak ráno všichni ukázali porotě, že postup do Budějek byl zasloužený.

V jednotlivcích všechny nejvíc zaujala, a hlavně pobavila Červená Karkulka v podaní Jakuba Slezáka. V jiných jevištních formách kolektivů opět excelovala prťata z Dětského domova Frýdek Místek. Jen trpaslíky tentokrát na jevišti vystřídali čertíci. Šedé myšky z Kopřivnice malinko poupravily Erbenovu Polednici.

V kategorii divadelních her opět zazářil divadelní oddíl PUZZLE z Prahy, který si navíc odnesl i Zvláštní ocenění poroty za scénografii. Scéna byla nádherná a nemuseli by se za ni stydět ani mnohá dospělácká divadla. Domácí Šramotíček potvrdil svůj standard a děti ze Šramotíku si tentokrát vybraly kus z daleké budoucnosti, s nímž porotu tak úplně neoslovily. Trošku zadostiučiněním je Zvláštní uznání poroty za herecký výkon v roli Rebeky pro Blanku Cábovou.

Opona Divadla U Kapličky se zavřela, děti ze souborů i porota odjely domů a mně nezůstává nic jiného než udělat závěrečnou tečku za letošním ročníkem Sedmikvítkového Divadla velkým poděkováním všem, co se na úspěšném a pohodovém půlvíkendu podíleli.

Za organizátory Peter Padúch, JčKOP

5. 5. 2023, Tereza Paulíková Trojanová