Podle respondentů v projektu Umačkáni dětmi musí být dobrovolník pracující s dětmi především hodný, trpělivý a přátelský.

Hlavní vedoucí dětského tábora

Ahoj,

mailem ti přišel odkaz na tyto stránky, kde je pěkně na hromadě všechno, co by se ti jako „hlavasovi“ nebo „hlavasce“ mohlo hodit. Zároveň v mailu byly i informace o průběhu kurzu, způsobu komunikace s lektory, o možnostech konzultací a o způsobu ukončení tohoto kurzu.

Pro členy Pionýra je kurz určen pouze v případě, že jsou nositelé KOV starší 21 let.

Teď jsi na startovní čáře a před tebou je souhrn základních materiálů, které je nutné prostudovat a odkazy na další materiály, náměty nebo články, které stojí za to, si přečíst.

A pamatuj si – dobrý hlavní vedoucí se stále učí. Tak s chutí do toho.

Velkým pomocníkem ti bude:

• Směrnice o hlavní činnosti – tu určitě nevynechej. Součástí jsou i důležité přílohy, které se táborů přímo týkají. – pouze pro členy

Studijní materiál je rozdělen na následující oblasti:

Další materiály pro budoucí „hlavase“, které stojí za prostudování:

Děkujeme všem lektorům za spolupráci a PVC Klubko za vypracování testu.