Osvědčilo se nám

Chcete rozlišit děti při týmovce jako třeba fotbal či bojovka – rozlišovací vesty jsou ideální – jsou vidět i v lese.

Více...

Nejlepší hry

 1. Kolotoč
       
 2. Pejskové do boudiček
       
 3. Pane za mnou, pane proti mně
       
 4. Filmové ateliéry
       
 5. Vitráž
       

Veverky

Čas přípravy
do 10 minut
Čas realizace
do 1 hodina
Místo
venku, park, les
Roční období
podzim
Počet účastníků
do 15
Hodnocení
     
Autor
Anders Milan
Stav
Publikována
Vytvořeno
21. 11. 2022
Upraveno
22. 11. 2022
Věková kategorie
9 let - 14 let
Typ aktivity
Pohybová
Oddílová schůzka
Náročnost na materiál
Žádná
Výchovný program
Výlety do přírody
Pracovní listy
Ne

Cíle

Nenáročná hra, bez velké přípravy, která zabaví kolektiv dětí. Může se hrát na oddílové schůzce, během výpravy. Příprava jednoduchá a děti určitě zabaví a pobaví. Jediné co je potřeba, aby byl v blízkosti les, lesík, park, nebo jiné "keřoví".

Motivace

Tutu hru hrajeme většinou na podzim. Motivací jsou nám všem známé veverky, které si na sklonku léta a během podzimu začínají dělat zásoby na zimu. Obrázek s veverkou, která má oříšek už určitě každý viděl. A tak děti, ze kterých se stávají veverky, mají za úkol udělat si zásobu oříšků na zimu.

Potřeby

Na tuto hru vám postačí rolička toaletního papíru. !!!

Provedení

Vedoucí jako lískový keř utrhne dětem 2 dílky z toaletního papíru. Na začátku hry dostane veverka dílky bez úkolu. Oba dílky zmuchlá (netrhat) a v dlaních vytvoří kuličku - oříšek. Ten běží nenápadně schovat někde venku, do dutiny stromů, pod kůru, strčí do země, prostě schová, aby nikdo další neviděl její (myšleno veverky) skrýš. Pak si běží k lískovému keři (vedoucí) pro další oříšek. Tentokrát ho získá za splnění drobného úkolu (dřepy, básnička, písnička, ...). A tak pokračuje hra, mám oříšek, schovám ho. Nemusí být skrýš na stejném místě. Po prvním kole nastupují "škodiči". Jeden až dva (podle počtu veverek) nám do hry nastupují ptáci Ořešníci (opravdu existují), kteří vyhledávají úkryty veverek a kradou jim oříšky. 

Oříšky musí být schované, nesmí je mít veverka u sebe.

Hrajeme dokud má lískový keř oříšky. Pak se hra ukončí a veverky si jdou pro oříšky. Platný oříšek je dobře rozbalený papír. Počítáme body a vyhodnocuje se nejpilnější veverka. 

 

Pozor na

Vyhodnotit, jak je bezpečný úsek, kam budou veverky schovávat oříšky.

Dohodněte dopředu, zda si mohou veverky mezi sebou krást oříšky. Líné veverky nebudou běhat k lískovému keři a budou vybírat skrýše jiných (ale i to je život).

Nabídková legenda

Proč ke hře používáme toaletní papír. Pokud zapomeneme oříšek - kuličku z toaletního papíru venku, máme jistotu, že nezaplavujeme přírodu odpadky, neboť toaletní papír se venku rychle rozkládá.

Přístup k dětem se specifickými vlastnostmi

Do hry se mohou zapojit všechny děti.