Víte, že?

Opravdu dobrý tábor pomáhá dětem a rodičům s výběrem táborů už od roku 2005. Cenné rady nabízí i návodná videa na našem YouTube kanále.

Pionýrské tábory

Pionýr pořádá každoročně více než 400 letních táborů, které patří mezi hlavní pilíře činnosti organizace.

Na táborech se všichni prostřednictvím celotáborových her proměňují v postavy různých příběhů, prožívají četná dobrodružství a výpravy proti proudu času. Program je pro děti zdrojem nejen zábavy, ale i nových zkušeností a rozvoje mezilidských vztahů.

Tábor, to je umění postarat se do značné míry sám o sebe, ale také dokázat a nést odpovědnost za druhé. Je to také umění podřizovat „já“ potřebám a zájmům „všech“. To všechno spolu s celou řadou dílčích, ale pro život tábora nutných činností poskytuje vedoucím příležitost alespoň malým dílem ovlivnit povahu a myšlení svých svěřenců.

Tyto letní tábory mají hlavní vedoucí s akreditací MŠMT, proškolené zdravotníky a podstatná část táborových pracovníků pracuje celoročně s dětmi a mládeží v oddílech, klubech či na zotavovacích akcích. Letní tábory v Pionýru splňují „Osmero dobrého tábora“ kampaně Opravdu dobrý tábor. Účastníci letních táborů v Pionýru jsou automaticky zahrnuti do úrazové pojistky od pojišťovny Generali.