Pokud ve vašem okolí není pionýrský oddíl, můžete ho založit i sami. Ozvěte se nám a my vám rádi poradíme - volejte 777 248 720 nebo pište na adresu pionyr@pionyr.cz.

Oddílová minikaranténa

Oddíl 1. PTS Táborník Dolní Slivno působí v malé vesnici, kde máme sokolovnu, ve které máme i klubovnu. Děti do oddílu dochází i z okolních vesnic. Bohužel situace není příznivá a některá opatření rodičům dost vadí. Dětem však hygienická opatření nevadí, přizpůsobí se všemu, protože je činnost v oddíle baví. (Dodržujeme rozestupy, i rouška je opravdu už přirozené vybavení každého člena, viz pár fotek.)

Většinu času trávíme venku, hrajeme různé hry, sportujeme a nebo hledáme poklad.

Bohužel se ani našemu oddílu nevyhnulo podezření na COVID-19, protože se nákaza objevila v naší obci. A jak to tak na vesnicích bývá, všichni se tu baví a schází každý s každým, včetně našich členů. Takže co s tím? I když jsme měli obavy, nechtěli jsme oddíl prostě zavřít.

A tak jsme si udělali takovou “oddílovou karanténu” a na 14 dní přerušili činnost. Ale hned jak bylo jasné, že se virus ve vesnici nerozšířil a všichni členové jsou zdraví, mohli jsme začít opět fungovat.

Kamila Podolská, 1. PTS Táborník, Dolní Slivno