Opravdu dobrý tábor pomáhá dětem a rodičům s výběrem táborů už od roku 2005. Cenné rady nabízí i návodná videa na našem YouTube kanále.

Dělení oddílů na družiny

U dvou oddílů jsme řešili nové podmínky, konkrétně omezení na 10 osob uvnitř a 20 venku. Co s tím?

Menší oddíl měl štěstí, počet členů je 10, a proto nebylo nutné činnost omezovat, i když nesmíme zapomínat, že do počtu účastníků se nepočítají jen děti, ale i vedoucí. Dezinfekcí a rouškami navíc jsme vybavení již z jara.

I tak se s dětmi snažíme trávit čas schůzky venku. Počet členů si hlídáme.

Jenže větší oddíl má členů více, a tudíž je třeba situaci více hlídat a řešit. Bohužel v klubovně nemáme oddělené místnosti tak, aby se skupiny mezi sebou nepotkávaly, takže se nemohou všichni scházet společně. Na počasí nelze spoléhat a počítat s aktivitami výhradně venku.

Zvolili jsme řešení rozdělením oddílu na dvě družiny. Celkový čas schůzky jsme upravili, protáhli o hodinu a každá družina má schůzku o něco kratší, tedy schůzka probíhá dvakrát za sebou, pro každou družinu zvlášť. Družiny se po sobě střídají s lehkým rozestupem, aby zbyl čas pro dezinfekci povrchů (volíme nearomatické, aby druhá družina mohla prostor využít okamžitě). Zatím to takto jde. 🙂

Vendy Nejedlá, 63. PS Sosna