Spolupráce probíhá i na místní úrovni - mnohé pionýrské skupiny a oddíly pořádají společné akce s oddíly jiných organizací, domy dětí a mládeže a podobně.

Šablona webu

Tímto pojmem se rozumí prostor na webu Pionýra, který je přidělován ve tvaru www.pionyr.cz/nazevSpolku. Pravidla pro poskytnutí tohoto prostoru jsou popsána ve Směrnici, jejíž součástí je i formulář, jehož prostřednictvím lze o tento prostor zažádat. Příklad takové webové prezentace naleznete zde. Výhodou této šablony je redakční systém WordPress připravený k používání a již zpracovaný grafický návrh v souladu s hlavním webem Pionýra, který je však neměnný.

Zřízení

Zřizování domén třetího řádu probíhá pomocí formuláře, který je přílohou Směrnice, kde jsou k dispozici také všechny informace o poskytované službě.

Správa webu

Weby pobočných spolků lze spravovat v administraci webu po přihlášení na web Pionýra. V sekci Pro členy přejděte v levém menu do Administrace webu a následně v levém menu vyberte položku Správa webů. Kliknutím na příslušný web lze spravovat jeho nastavení. Kliknutím na tlačítko Spravovat lze upravovat jeho obsah.

Správa obsahu

Jak již bylo zmíněno, weby fungují na redakčním systému WordPress, který nabízí potřebné minimum pro správu a úpravu stránek. Informace ke správě obsahu najdete v tomto dokumentu.