Víte, že?

Nové výchovné programy Mláďátka a Zvířátka, Putování se psem, Tajemství staré truhly a Osmá planeta jsou určeny i pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami.

Nastavení oprávnění v RISPu

Systémy Pionýra, jako je E-moška, Přihlašovna a podobně, jsou navázané na RISP, kde se přístupové údaje nastavují. Tyto údaje je dobré nastavit všem funkcionářům včetně instruktorů (případně členům 15+ dle uvážení vedoucího).

Pokud nemáš přístup, v první řade se obrať na vedoucího PS nebo oddílu, aby tě v RISPu nastavil jako „uživatele webu“ (krok 1). Poté si již sám nastavíš přístupové údaje (krok 2).

1. V RISPu – vedoucí PS či oddílu nebo jím delegovaná osoba

U oddílu klikneme na položku „Lidé“ a vybereme osobu, které chceme nastavit přístupové údaje. Klinkneme na její detail.

Pokud nemá vložen e-mail, vložíme jej a zaškrtneme pole Uživatel webu, viz obr. 1. Poté stiskneme tlačítko Uložit. Uživatel webu nemá přístup do RISPu, pokud chceme, aby měl i tento přístup, zaškrtneme i pole Aktivní uživatel RISP.

2. Samotný uživatel

a) Na zadaný e-mail ti přijde informace s JEDNORÁZOVÝM odkazem pro vytvoření hesla (z bezpečnostních důvodů je platná 3 dny) obr. 2.

Po kliknutí na odkaz si nastavíš heslo (obr. 3) dle svého uvážení, které je kombinací písmen a čísel.

b) Poté se můžeš přihlásit do aplikací Pionýra (obr. 4) se získanými údaji (obr. 5), tedy svým e-mailem uvedeným v RISPu a heslem, které sis vytvořil díky odkazu v e-mailu.