Víte, že?

Slovo pionýr pochází z francouzštiny (pionnier) a dnes se užívá především ve významu průkopník. V minulosti označovalo i pěší vojáky a sapéry (dnešní ženisty).

Splň odborku on-line

Znáš pionýrské Odborky? Stačí si projít jejich názvy a je jasné, že vycházejí z toho, co v oddílech běžně děláme. Jsou také příležitostí dál rozvíjet to, co ti jde a co tě baví. Některé z nich se dají pořádně plnit jen spolu s oddílem na schůzkách, při akcích či výpravách. Vybrali jsme ale dvě, které můžeš klidně získat i teď, když se oddíly nescházejí.

A kdo s tebou bude odborku online plnit?

Na fotografii vpravo je Anička, vlevo Matěj. Oba pracují na Ústředí Pionýra a postarají se o to, aby ses při plnění odborek měl na koho obrátit v případě, že si s něčím nevíš rady.

Anička si doma často vaří, takže tomu vaření prostě rozumí. A až budeš potřebovat u odborky Kuchař s něčím pomoct, můžeš se na ní s plnou důvěrou obrátit na anicka@pionyr.cz, případně jí můžeš taky zavolat, ráda si na tebe udělá čas – +420 720 374 170.

Matěj fotí, občas ho můžeš potkat na nějaké velké pionýrské akci. Takže tomu focení prostě taky rozumí a pomůže ti v nesnázích. Až se u odborky Fotograf někde zadrhneš nebo budeš potřebovat poradit, napiš mu třeba dopis na Ústředí, ale rychlejší bude ho kontaktovat na matej@pionyr.cz nebo na +420 777 870 486. 🙂

Fotograf

Kuchař

Ochránce přírody

Výtvarník

Jak postupovat, když chceš plnit odborky?

Pro přístup k e-odborkám je třeba mít účet Google, který ti může poskytnout třeba i rodič. Každá odborka (kuchař a fotograf) má svůj vlastní odkaz, kterým je třeba se přihlásit do kurzu na Google Classroom (výše kliknutím na logo odborky).
Učebna na Googlu obsahuje předem připravené podmínky pro splnění odborky. Některé úkoly obsahují kvízy, jiné třeba odkazy na YouTube či další materiály, které ti mohou při plnění pomoct.
Pokud máš jistotu, že máš splněnou určitou podmínku, připoj k ní požadované zpracované požadavky a označ ji jako odevzdanou.
Do učebny se můžeš podívat i z chytrého telefonu, přes který se můžeš také přihlásit. Stačí si stáhnout aplikaci Google Classroom pro Android nebo iOS, jen se přes ní hůře odevzdávají úkoly, doporučujeme tedy používat webovou verzi na https://classroom.google.com.
Všechny úkoly najdeš v kartě “Práce v kurzu”.