Víte, že?

Pokud vás zajímá cokoli o Pionýru, můžete nám zavolat na číslo: 777 248 720 nebo napsat na e-mail: pionyr@pionyr.cz.

Příprava a vzdělávání

Školení a učení že je benefitem?!? Zaslechnout obdobnou větu vyslovenou s nevěřícnou intonací není výjimkou… Možná proto následující odpověď může být šokující:

Ale jistě! (Byť pochopitelně záleží na přístupu.)

Studium a učení je nezřídka vnímáno jako otravná povinnost… ubírající čas jiným věcem. Ale správný pionýr, naplňující Ideál POZNÁNÍ, má přece zájem na sobě pracovat, čerpat zkušenosti, získávat nové náměty pro činnost, potkávat se s podobně naladěnými lidmi, diskutovat s nimi a zjistit, že je třeba trápí to, co jeho, ale už zkoušejí nějaké řešení – chápe přípravu nikoli jako formální úkol, který je potřeba „mít z krku“. Takový pionýr je po povedeném kurzu nabitý novou energií a inspirací a už vyhlíží, na jaký další by se přihlásil.

A při takovém vnímání pionýrské vzdělávání benefitem skutečně je.

Část našich vzdělávacích kurzů má navíc akreditaci MŠMT – proto můžeme směle prohlásit: kvalitní vzdělání v Pionýru je opravdu benefitem, kterým se rozhodně nemůže chlubit každá organizace.

Pionýr nabízí velkou škálu přípravy – od základní až po rozšiřující, paleta forem je též rozmanitá – lze si tak vybrat mezi kurzy „po večerech“ až po komplexní vzdělávací akce jako letní táborové školy, tzv. „LTŠky“. Oblíbenou formou je také výměna zkušeností v podobě akce „Kamínka“, naplněné různými dílnami, semináři a debatními fóry.

Zkus to i ty!

Aktuální nabídku kurzů najdeš v kalendáriu nebo ve zpravodaji Mozaika Pionýra, případně se informuj v nejbližším pionýrském vzdělávacím centru anebo u tajemníka ÚPVC.