Pionýrská přihlašovna

Motivace a odměňování dobrovolníků a dětí - diskuzní skupina

30. 6. 2020 20:06 - 20:10

Celá ČR

Výsledkem diskuse by měl být realizovatelný návrh dalšího postupu v oblasti motivace a odměňování dobrovolníků a dětí. Jde tedy o to, vytvořit základ budoucího metodického podkladu k odměňování a motivaci dobrovolníků, souhrn základních předpokladů funkční motivace a seznam námětů na odměňování dobrovolníků.

Hlavní motivace lidí k činnosti v (pro) Pionýru by měla vycházet z jejich osobní identifikace s "pionýrskou identitou". Oceňování lidí by mělo vést k podpoře a prohlubování jejich (osobní) motivace. Ocenění práce dobrovolníků (a jejich motivace k ní) by se mělo stát nedílnou součástí "spolkové kultury" Pionýra. Souhlasíte? Pojďme hledat cesty a odpovědi na otázky:

1. Jak oceňujete/odměňujete lidi (vedoucí/děti) v Pionýru? Jaké ocenění a vyznamenání nepoužíváte? Proč?

2. Jaká ocenění (a čeho) by dle vás měla smysl? Proč?

3. Co lidi motivuje k práci v Pionýru? Co chceme, aby lidi motivovalo k práci v Pionýru?

4. Co pro vás znamená být pionýr?

Chcete vědět víc? Prostudujte si materiály a odkazy k tomuto tématu.

Pořadatel akce: Pionýr, z. s.

Web akce: https://pionyr.cz/mok/

• Kapacita: neomezená, přihlášených účastníků 3
    • Uzávěrka přihlášek: 30. 6. 2020

Diskuse

Anna Nováková, 22. 4. 2020, 12:16

1. Jak oceňujete/odměňujete lidi (vedoucí/děti) v Pionýru? Jaké ocenění a vyznamenání nepoužíváte? Proč?

Alexandr Versta, 1. 6. 2020, 15:42

Teď si nevzpomenu z hlavy na žádného obyčejného vedoucího ani dítě, kteří by dostali vyznamenání. (funkcionáři ano) Přiznám se že ke mně tyto informace nedoputovali a ani nevím kam se obrátit kdybych chtěl vyznamenat nějaké dítě v oddílu.... ani co to obnáší.

Ivana Mochurová, 2. 6. 2020, 11:15

Ahoj Sašo, existuje směrnice o vyznamenání v našem spolku, se kterou pracujeme na vzdělávacích kurzech, například u mě na skupině už o ní mluvíme na pionýrském minimu, Dáša na vzdělávačkách ve všech úrovních.

Pokud bys jako oddílák chtěl pro své děti nějaké vyznamenání, stačí si ho objednat u nás v kanceláři a já ti jej zajistím, existují i skupiny, které mají své vyznamenání. U nás na kraji je navíc "Pionýrský dříč" pro dospěláky :-). Optej se skupináře, jak to u vás na skupině chodí ...

Alexandr Versta, 2. 6. 2020, 21:44

Já věřím že směrnice existuje :-) Jen jsem vyjádřil svůj názor na věc, bez toho abych to někde hledal. Pro obohacení diskuze :-)

Darina Zdráhalová, 2. 6. 2020, 12:59

My máme na KOP jako ocenění i trička - Opravdu dobrý ....(oddílák, instruktor, vedoucí skupiny, hospodář a univerzální - pionýr). A přemýšlíme o rozšíření sady triček právě o dětské kategorie. Prima kamarád je sice hezký název a docela dobrá nášivka, ale myslíme si, že tričko je tričko  a dítě ho ocení (a ještě se jím bude chlubit).

Anna Nováková, 22. 4. 2020, 12:17

2. Jaká ocenění (a čeho) by dle vás měla smysl? Proč?

Anna Nováková, 22. 4. 2020, 12:17

3. Co lidi motivuje k práci v Pionýru? Co chceme, aby lidi motivovalo k práci v Pionýru?

Anna Nováková, 22. 4. 2020, 12:17

4. Co pro vás znamená být pionýr?