Finále tanečního Sedmikvítku proběhlo i tentokrát virtuálně

Finále Pionýrského Sedmikvítku v Tancích již podesáté pořádala PS dr. Mirko Očadlíka ve spolupráci s SVČ TYMY Holešov. Vzhledem k špatné epidemiologické situaci nebylo možné uspořádat soutěž prezenčně v prostorách SVČ TYMY Holešov, ale tak jako loni pouze virtuálně.

Obrazek

Taneční kluby, pionýrské skupiny, SVČ a DDM nám zaslaly své video nahrávky, které jsme zpracovali. Do soutěže se zapojilo na 250 tanečníků a tanečnic z různých míst ČR a také z našeho partnerského města na Slovensku, z Povážské Bystrice. Tím pádem měla soutěž i v letošním roce mezinárodní účast.

Soutěžící v kategoriích Děti 1, Děti 2, Junioři a kategorie Hlavní soutěžili v tanečních stylech disco dance, street dance, show dance, hip hop, klasický tanec, jumping trampolíny a společenský tanec.

Všechna vystoupení hodnotila odborná porota, ve které zasedli – Martin Mestek, Olga Pešková, Vladimíra Šulavová, Martina Gabajová a Eduard Kotikov. Na webu tance.pionyr.cz můžete zjistit, jak porota rozhodla.

Finále moderovala Hana Srncová, na YouTube kanálu Pionýra se vysílalo 29. prosince 2021. Pro všechny tanečníky to byl pěkný povánoční dárek a také příjemné zakončení letošního roku a naděje a motivace do roku 2022.

On-line forma soutěže měla u dětí, vedoucích a rodičů velký ohlas a měli jsme radost, že se vysílání podařilo, i když to nebylo vůbec jednoduché a pro nás organizátory to byla opět velká výzva.

Děkujeme za podporu starostovi Holešova Rudolfu Seifertovi, dále Zlínskému kraji – odboru školství, mládeže a tělovýchovy, Olomoucko-zlínské krajské organizaci Pionýra a také MŠMT. Za technickou stránku si zaslouží velké poděkování Roman Mlčák a Matěj Zíka. Všem soutěžícím, jednotlivcům i kolektivům děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a těšíme se, že se v příštím ročníku v Holešově sejdeme už opravdu naživo a soutěž proběhne tak, jak jsme zvyklí – za velké podpory fanoušků a ve skvělé atmosféře.

1. 2. 2022, Jarmila Vaclachová