Fotíte? Natáčíte videa? Pochlubte se!

Přicházejí tábory, na kterých vzniknou stovky fotek a často i povedená videa. Jsou důležité nejen pro skupinu či oddíl, ale i pro celý Pionýr. Ona totiž i ta nejlepší fotka se časem okouká, a tak jsou pořád potřeba nové a nové. Proto vás prosíme, abyste se o povedené snímky s námi podělili.

Obrazek

Kdo není na Instagramu, jako by nebyl

V dnešní době si život bez sociálních sítí mnoho z nás nedokáže ani představit. Každý rok se na nich objeví i spousta krásných fotek a videí z našich táborů. Připojujte k nim i hashtagy #pionyr a #opravdudobrytabor a vaše příspěvky se na sítích lépe provážou s těmi od ostatních pionýrů.

Postujte jako o život! Třeba konečně trumfneme Jawu Pionýr. :)

 

Fotky

Posílání fotek máme společně „nacvičené“ docela dobře. Někdo posílá odkaz na galerii, jiný pošle přes úschovnu anebo zpřístupní složku na svém síťovém disku. Cest je mnoho a všechny jsou stejně dobré, takže se každý může držet té, která mu vyhovuje. Pochopitelně ideální je poslat výběr zajímavých, vtipných, zkrátka těch nej... fotek.

 

Videa

Sdílení táborových videí je trochu méně obvyklé, ale budeme rádi, když se s námi o ně podělíte.

Nejlepší jsou krátké akční záběry, ze kterých sálá radost, kamarádství, spolupráce, ale také napětí. Například dlouhé záběry na krásy okolí tábora pro prezentaci moc užitečné nejsou, ale záběry, na kterých pionýři přírodu poznávají, se naopak hodí.

 

Jak videa posílat

Vzhledem k tomu, že jde obvykle o velké soubory, je ideální buď zaslat odkaz na místo, kde je máte sami umístěné a lze je odsud stáhnout, nebo poslouží internetové služby jako například osvědčená úschovna, přes které lze videa poslat. Posílejte je na mozaika@pionyr.cz.

Vždy se hodí k videu přidat základní informaci: PS pořádající tábor (případně uveďte i oddíl), termín a místo.

 

Technická stránka

Svá videa budete nejspíš nahrávat hlavně na sociální sítě. Pro naši další práci, jako je tvorba sestřihů, jsou ale mnohem lepší zdrojové soubory v plné kvalitě. Ideálně ve full HD (1920x1080), pracovat se dá i s také užívaným rozlišením HD (1280x720). Poradíme si se všemi běžnými formáty, ideální jsou MOV, mp4, avi či MPEG.

A prosíme, aby ve videu nebyly žádné přidané prvky jako datumky, loga a podobně (to se ostatně týká i fotografií).

 

Děkujeme

Ať už se s námi podělíte o fotky či videa, těšíme se na ně a předem děkujeme. A jestli nefotíte ani nenatáčíte, ale uchováváte si táborové okamžiky „jen“ v paměti, nic se neděje. Hlavní je, aby se vaše tábory povedly a všichni si z nich odnesli skvělé zážitky! A třeba nám z nich můžete poslat pár řádek do Mozaiky. :)

27. 6. 2019, Jakub Kořínek