oddíl Ještěrky

• tábornické dovednosti
  • pravidelné schůzky v úterý od 16:00 do 18:00

Vznik a historie oddílu

1.9.2021 nově založený oddíl, který vede letitý člen PS Chomutov Ondřej Wessely s podporou dalších členů skupiny a bývalých členů skupiny, kteří se k činnosti s dětmi vrací. Na výjimky nováčků u Pionýra jsme všichni prošli některým z tradičních oddílů PS Chomutov a to buď oddílem Rolničky, nebo oddílem Čtyřlístek. Zde jsme se mnohé naučili a prožili velké množství krásných chvil.

Oddílová činnost

Činnost a nabídku PS Chomutov tak s oddílem Ještěrky rozšiřujeme a pro děti od 6 let nabízíme všeobecně sportovní činnost.

Sport a pohyb je pro nás zábava. Žádný dril a závodní výkony u nás ale nehledejte. Výlet na kole, projížďka na kolečkových bruslích, koloběžky, sjíždění řeky na kánoi, lezení po umělé stěně a Via ferrata, nebo třeba míčové hry, ping-pong, Bram-ball a další pohybové aktivity jsou náš cíl.

Oddíl Ještěrky své členy dále naučí základní tábornické dovednosti. Znalost práce s mapou a buzolou, orientaci, typy a využití ohňů, rozdělání ohně různými způsoby, přespání ve volné přírodě, první pomoc, nebo znalost šifer a přírody.

Základním pilířem však je především budování kamarádských vztahů, možnost se všeobecně rozvíjet a hlavně smysluplně využít volný čas.

AIRSOFT je další činnost, které se věnujeme. Holky a kluci mají možnost se vyřádit při střelbě kuliček, ale my moc dobře víme, že airsoft není jen hra, není to jen běhání s „kuličkovkou“. AIRSOFT je také disciplína, soudržnost, kamarádství, tělesná příprava a dovednostní příprava na rovině tábornických dovedností.

Část programu provádíme společně a pro zájemce o airsoft pak máme oddělený program.

Vedoucí oddílu:

Wessely Ondřej