Nabíráme tempo!

Život kolem nás se pomalu vrací k normálu, a tak se rozbíhá i činnost našich oddílů a klubů.

Obrazek

V sobotu 23. května se sešli předsedové a předsedkyně krajských organizací Pionýra. Hlavním tématem bylo obnovení činnosti a výhled na léto. Ze všech stran republiky zaznívalo to samé – činnost se rozbíhá, oddíly i kluby se otevírají, a vedoucí mají pro děti nachystaný program. Na druhou stranu je poctivé říct, že se situace místo od místa liší, v některých oblastech jsou stále zvýšená epidemiologická rizika, někteří vedoucí mají např. přísnější režim v zaměstnání atd. Vždy je proto nutné si zjistit, jak je na tom konkrétní oddíl či klub.

Velké téma je také na plné obrátky běžící příprava letní činnosti, což jsou především tábory. Řadu informací o tom, jak to s nimi bude, shrnujeme na stránkách www.dobrytabor.cz. Ale připravujeme se i na zajišťování aktivit v místě působení pionýrských skupin, abychom i touto cestou nabídli dětem program a pomohli rodičům, kteří si zkrátka nemohou vzít na dva měsíce dovolenou.

Do letních prázdnin nám zbývá jen měsíc, držme si všichni palce, abychom ho dokázali využít na maximum.

25. 5. 2020, Jakub Kořínek