Holešovští pionýři poznávali zajímavá místa našeho kraje

Již několik let PS Dr. M. Očadlíka Holešov nabízí kromě pobytového a příměstského tábora také prázdninové výlety, kterých se můžou zúčastnit jak pionýři, tak také ostatní děti. Tyto výlety jsou u dětí i rodičů velmi oblíbené.

V červenci letošního roku se podařilo uskutečnit čtyři výlety na zajímavá místa.

Obrazek

Výlety s Pionýrem jsme zahájili hned 1. den prázdnin již tradičně návštěvou Květné a podzámecké zahrady v Kroměříži. I přes velké teplo jsme si výlet užili. Děti se vyřádily v bludišti, hrály různé hry, obdivovaly pávy, daňky, opice a nakonec se zchladily výbornou zmrzlinou. Domů jsme se vrátili klimatizovaným vlakem a s úsměvem na tváři.

Další výlet se uskutečnil hned ve středu 3. 7., kdy jsme se vydali na návštěvu tábora do Podhradní Lhoty „Indiánskou stezkou“. Zde se děti seznámily s různými táborovými zvyky, zasoutěžily si a na závěr jsme si uvařili kotlíkový guláš. Cestu na vlak do Osíčka jsme si zpestřili různými úkoly a táborovými písničkami. Výlet se velmi zdařil. Děti přijely unavené, ale plné zážitků. 

Ve středu 10. 7. jsme se s dětmi vydali na Hostýn zdolávat úkoly princezny Cestovatelky. Nejprve jsme si pořádně zatancovali na travnaté ploše před bazilikou a potom si šli koupit odměnu ve formě suvenýrů z místních stánků. V bazilice jsme se kochali krásnou výzdobou. Před velkou vrtulí jsme si s dětmi udělali letecké závody s našimi vyrobenými vlaštovkami a byla to velká zábava. Výlet byl náročný, ale všichni ho s úsměvem i s odměnou zvládli.

A to nejlepší na konec. Návštěvu Luhačovic – lázeňského města – jsme si nechali až na konec. Tento výlet se uskutečnil ve středu 17. 7. Na kouzelné Luhačovice, plné Jurkovičových staveb a léčivých pramenů, jsme se nejvíce těšili a taky jsme si to opět moc užili. Začali jsme ochutnávkou oplatek, načepovali jsme si do džbánků Vincentku, korzovali jsme po kolonádě, až jsme došli k přehradě, kterou jsme si celou obešli. Počasí bylo nádherné, viděli jsme labutě, kachny, pstruhy i vodníka. Dětem se domů vůbec nechtělo.

Všechny letošní výlety, které pořádala PS Dr. M. Očadlíka, se vydařily a také počasí bylo téměř ideální. Děkujeme všem dětem za aktivní přístup. Výlety se uskutečnily díky projektu, který byl finančně podpořen MŠMT.

Veronika Ivánková

8. 8. 2019, Jakub Kořínek

 

Fotografie